Droga w Dzięciołach odzyska funkcjonalność

  • 12.02.2018, 10:05 (aktualizacja 12.02.2018, 10:12)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Droga w Dzięciołach odzyska funkcjonalność
Pisały o niej lokalne media, mówili niemalże wszyscy mieszkańcy miejscowości Dzięcioły. Koleiny, dziury i braki w asfalcie – o jej fatalnym stanie mieszkańcy zawiadamiali instytucje i organy zajmujące się tego typu sprawami, wydeptywali ścieżki do urzędników każdego szczebla. I w końcu udało się! Droga w Dzięciołach zostanie wyremontowana, dzięki dotacji z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych.

8 lutego w Siedlcach została podpisana umowa o udzielenie dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu" na remont drogi powiatowej w Dzięciołach.

– Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg – podkreśliła na spotkaniu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Mimo że droga w Dzięciołach jest powiatowa, to w kosztach partycypuje również miasto i gmina Łosice, które zabezpieczyły 6-krotnie większy wkład niż powiatu. – Ponieważ była szansa pozyskania funduszy zewnętrznych, koniecznie należało wejść w tę inwestycję. Drugi raz taka szansa może by się nie pojawiła, albo pojawiłaby się dopiero za kilka lat – mówi burmistrz Kucewicz.

Z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi przekazano 531 tys. zł. Koszt całkowity inwestycji to 886 tys. zł, z czego 50 tys. zł wynosi wkład Starostwa Powiatowego, a 300 tys. zł  – Urzędu Miasta i Gminy Łosice.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe