Reportaż: Motocykle to całe moje życie

  • 18.04.2018, 10:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Reportaż: Motocykle to całe moje życie
- To jest coś bez czego trudno żyć. Gdybym miał drugi raz się urodzić, ale bez dostępu do motocykla, to ja to pierdzielę – mówi otwartym tekstem Zdzisław Kozłowski, emeryt bialskiej drogówki, założyciel i prezes honorowy Klubu Motocyklowego GROM Biała Podlaska, instruktor kierownik grupy rekonstrukcyjnej bialska drogówka.

- Byłem specjalistą do spraw profilaktyki w bialskiej "drogówce" oraz zawodnikiem sportów motorowych i strzelectwa sportowego z broni sportowej i służbowej. Ze strzelectwem "rozwodu" nie wziąłem. Jestem też wykładowcą tematyki ruchu drogowego i instruktorem ratownictwa drogowego. Mam zaszczyt pełnić funkcję sędziego okręgowego sportów samochodowo-motocyklowych PZM-ot, a także honorowego prezesa Klubu Motocyklowego "GROM". Obijam tyłek na siedzeniu motocykla od 50-ciu lat, jednoślady były od zawsze moją największą pasją, ale nie jedyną. Od 1999 roku jako emeryt kontynuowałem tematykę pracy zawodowej poprzez prowadzenie szkoleń, spotkań i pogadanek o tematyce trzeźwości na drodze, przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia samochodowo-motocyklowej techniki jazdy – opowiada pan Zdzisław.

Pan Zdzisław to prawdziwy pasjonat motoryzacji. - Obecnie posiadam cztery motocykle. Każdy przeznaczony jest do konkretnych celów, wsk 125 "lelek" w wersji sportowej do trialu, yamaha XT-350 enduro, kawasaki vulcan 800 chopper oraz ural 650 w wersji motocykla służbowego milicyjnej drogówki – wylicza motocyklista.

Jego miłość do pojazdów zaczęła się jeszcze w zawodówce w Janowie Podlaskim. Pierwszy motocykl, starą WFM kupił za zaoszczędzone pieniądze. Jeździł po górkach i wertepach nie oszczędzając maszyny.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe