Gmina Sosnowica: Jubileuszowe wspomnienia o Krahelskiej

  • 31.05.2018, 09:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Sosnowica: Jubileuszowe wspomnienia o Krahelskiej
10 lat minęło od nadania im. Krystyny Krahelskiej Gminnej Bibliotece Publicznej w Sosnowicy. Z wielką pompą świętowano tę rocznicę.

W obchodach uczestniczyli nie tylko przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji. Byli też przedstawiciele władz z wyższych szczebli.

W uznaniu okolicznych mieszkańców Krahelska jest bohaterką. Podczas wojny walczyła o wolną Polskę w szeregach Armii Krajowej. W trakcie jednej z walk została postrzelona przez jednego z żołnierzy wojsk okupanta. Obrażenia okazały się zbyt poważne. Nie udało się jej uratować.

10 lat temu postanowiono uczcić pamięć o niej nadając jej imię miejscowej bibliotece. Jubileuszowe spotkanie, jakie odbyło się kilka dni temu było wspomnieniem jej życia oraz twórczości poetyckiej, którą zdążyła stworzyć. Jej wiersze wyśpiewane zostały przez zespół poetycki Alegoria. Ponadto przy pamiątkowej tablicy zlokalizowanej przy bibliotece złożono kwiaty. Były również wystąpienia okolicznościowe, opowieści i rozstrzygnięto szkolny konkurs literacki.

TWA

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe