Terespol: Radni ocenili wykonanie budżetu

  • 29.06.2018, 09:10
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Terespol: Radni ocenili wykonanie budżetu
Ubiegłoroczny budżet miasta zamknął się półmilionową nadwyżką. Samorząd sukcesywnie spłaca też kredyty. Zobowiązania nie są jednak wygórowane w porównaniu do innych gmin. Do pracy burmistrza krytycznie odniosła się tylko radna Justyna Sowa.

Radna nie mogła zagłosować za absolutorium, gdyż "jej koncepcja, różniła się od koncepcji burmistrza". Poza tym "ciągle napotyka przeszkody przy wypełnianiu obowiązków radnej". - Burmistrz nie udostępnia mi informacji publicznej. Odciął się od Platformy Obywatelskiej, ale nadal ignoruje zasadę transparentności, zwłaszcza w kwestii finansów publicznych – argumentuje radna J. Sowa.

Jej zdania nie podzielają jednak inni w tym m.in. przewodniczący rady Jarosław Tarasiuk. – Radna często podczas głosowań jest przeciw, albo wstrzymuje się od głosu. Szanuje ludzi, którzy mają swoje zdanie, natomiast budżet to nie koncepcja samego burmistrza. To plan finansowy zainicjowany przez burmistrza, a później zatwierdzony i ulepszany przez radę - wyjaśnia J. Tarasiuk. 

- Szkoda że radna nie powie, co konkretnie jej się nie podoba w tym budżecie. Ja nie widziałem żadnego powodu, dla którego nie miałbym zagłosować za wykonaniem budżetu, za którym głosowałem wcześniej. Uważam, podobnie jak dwunastu innych radnych, że miasto rozwija się w dobrym kierunku – stwierdza przewodniczący rady. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 26/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe