Ponad 8 mln złotych na drogę do Sławatycz

  • 23.07.2018, 10:39
  • joan
Ponad 8 mln złotych na drogę do Sławatycz
Starosta bialski w ubiegłym tygodniu podpisał umowę z przedsiębiorstwem robót drogowych w Brześciu na realizację inwestycji z programu transgranicznego. W jego ramach powiat pozyskał prawie 8 mln złotych na 4,5 km drogi do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo.

Aby uruchomić środki potrzebna jest już tylko uchwała Rady Ministrów Białorusi, bo to właśnie ten kraj jest partnerem w tym projekcie. Dzięki jego realizacji powiat bialski na przebudowę odcinka Zalesie – Chotyłów – Piszczac – Tuczna – Sławatycze, otrzyma 7 mln 818 tys. zł.

Całość inwestycji po stronie polskiej oszacowano na 8 mln 687 tys. zł. – Oczekujemy już tylko na uchwałę. Chcielibyśmy we wrześniu ogłosić przetarg, tak by do końca roku inwestycję zakończyć. Każdy wie jak wygląda ten odcinek drogi, szczególnie w miejscowości Matiaszówka – mówi starosta Mariusz Filipiuk. A inwestycja zakrojona została na szeroką skalę.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 30/2018

joan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe