PARCZEW: Tyśmienica szuka śpiewaków

  • 14.09.2018, 09:58 (aktualizacja 14.09.2018 10:07)
  • tsa
PARCZEW: Tyśmienica szuka śpiewaków
Posiadasz wyczucie rytmu i chciałbyś śpiewać lub grać w zespole ludowym? Zgłoś się do Parczewskiego Domu Kultury, który poszukuje chętnych do udziału w Zespole Śpiewaczym Tyśmienica.

Grupa śpiewacza funkcjonuje od 2010 roku. Występuje w konkursach, przeglądach, festiwalach o zasięgu lokalnym i regionalnym. Urozmaica także lokalne imprezy. Wykonuje pieśni ludowe, regionalne oraz własne. Obecnie zespół tworzy około dziesięciu wokalistów.

- Jest to trochę za małe grono, dlatego chcielibyśmy je przynajmniej podwoić. Dzięki temu wzrośnie poziom artystyczny – mówi dyrektor PDK Krystyna Kodym. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września, gdyż z początkiem października Tyśmienica rozpoczyna próby. Wielkich ograniczeń nie ma, ale zgłaszać się powinny osoby pełnoletnie. Ponadto muszą choć trochę znać się na muzyce, mieć wyczucie rytmu oraz odpowiedni głos do śpiewania.

 

tsa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe