Powiat bialski: Tradycja wciąż żywa i kultywowana

  • 01.12.2018, 09:00
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Tradycja wciąż żywa i kultywowana
Przepiękne, kolorowe tkaniny można było podziwiać podczas podsumowania konkursu tkackiego w Hrudzie. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia, które na celu ma propagowanie kultury i tradycji m.in. Lubelszczyzny i południowego Podlasia.

W Pracowni Tkackiej im. Stanisławy Baj w Hrudzie odbyło się podsumowanie IX Przygranicznego Konkursu Tkackiego pt."Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny". Wzięło w nim udział 26 uczestników. Ocenie podlegały m.in. gobeliny, kilimy i perebory, a wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

W sobotę, 17 listopada nagrody zwycięzcom przyznała komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Mikszta, Danuta Marciniuk, Jolanta Zając. Prace konkursowe zostały ocenione w następujących kategoriach: I. Perebory; II. Gobeliny i kilimy; III. Tkaniny wielonicielnicowe; IV. Dowolona technika tkacka tradycyjna. W kategorii pierwszej zwyciężyły Stanisława Kowalewska z Nowego Holeszowa oraz Magdalena Papakul z Mordów. W drugiej najlepsza okazała się Karolina Witczak z Krakowa, zaś w kategorii "tkaniny wielonicielnicowe" wygrała Małgorzata Pepłowska z Ruchnej koło Węgrowa. Wśród prac z dowolnej techniki tkackiej bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Gąsiorek z Woli Załężnej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe