Biała Podlaska: BCK z dofinansowaniem

  • 11.01.2019, 11:14 (aktualizacja 11.01.2019, 11:16)
  • jm
Biała Podlaska: BCK z dofinansowaniem
W minionym roku, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na trzy projekty. Kwota dofinansowania wyniosła 115 tys. zł.

Dzięki uzyskanym funduszom BCK zrealizowało trzy projekty. "Biała Noc Teatrów Ulicznych" to widowisko, które zostało w Białej Podlaskiej zorganizowane po raz drugi. Do współpracy zaproszono grupy artystyczne z Polski i zagranicy (Teatr Jednej Miny, Teatr Azis Light, Squadra Sue), które dzięki swojemu różnorodnemu repertuarowi oraz zróżnicowanym środkom scenicznym umożliwili odbiorcom bliskie obcowanie ze sztuką. Pokazy odbywały się na placu Wolności oraz w Parku Radziwiłłowskim. Odbyły się również warsztaty dla potencjalnych aktorów oraz widzów. Kwota dofinansowania na to wydarzenie to 30 tys. zł, a wkład własny wyniósł 10 200 zł.

Drugim wydarzeniem był projekt "Tańce Podlasia i Lubelszczyzny - nasze dziedzictwo" w ramach, którego odbyły się warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzone były przez instruktora Mariusza Żwierko. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy na temat polskiego folkloru ze szczególnym uwzględnieniem regionów Polski Wschodniej. Atrakcją projektu był wyjazd do ZPiT "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. Instruktorzy zespołu poprowadzili warsztaty edukacyjne a dzieci i młodzież mogła również zobaczyć próby zespołu oraz zwiedzić siedzibę zespołu. W ramach projektu odbyły się dwudniowe warsztaty z tańców Lubelszczyzny prowadzonych przez Wojciecha Chylewskiego, instruktora i choreografa Grajewian. W tym czasie stworzono również nową choreografię, która została zaprezentowana podczas I Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Kwota dofinansowania projektu to 10 tys zł oraz 3610 zł wkładu własnego BCK.

 Dzięki wsparciu MKiDN Bialskie Centrum Kultury zakupiło również nowe oświetlenie. Projekt "Światła na scenę!" zakładał zakup nowoczesnego oświetlenia scenicznego na potrzeby edukacji kulturalnej. Realizacja zadania stworzyła instytucji optymalne warunki dla jej działalności, przyczyniła się do pełnej możliwości realizacji widowisk, spektakli, koncertów, wydarzeń artystycznych dla mieszkańców. Sprzęt został dofinansowany kwotą 75 tys. zł, 25 tys. zł dotacji celowej z Urzędu Miasta oraz 2328 zł wkładu własnego. 

 

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe