Międzyrzec Podlaski: Galeria z okrągłym jubileuszem

  • 2.03.2019, 09:00
  • jm
Międzyrzec Podlaski: Galeria z okrągłym jubileuszem
Galerię ES, która funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Kultury czeka w tym roku okrągła dwudziesta rocznica istnienia, w związku z tym odbędą się wyjątkowe wystawy. Będą to nie tylko ekspozycje związanych z nią artystów, ale też te dedykowane miastu.

Międzyrzecka galeria powstała w 1999 roku. Od tego czasu promuje najnowszą sztukę, malarstwo, grafikę i fotografię. Od początku istnienia miejscem tym kieruje Andrzej Szczerbicki, a miłośnicy artystycznego kunsztu mogą liczyć na około jedenaście wystaw rocznie. W archiwum dopatrzymy się wystaw nie tylko znanych polskich artystów, ale też debiutujących twórców. Wszystko to znajdziemy w katalogach tworzonych przy okazji każdej wystawy. 

Galeria ES planuje siedem wystaw w 2019 roku. Za nami wystawa prac z ubiegłorocznego pleneru Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki. To zresztą nie koniec poplenerowych wernisaży, w tym roku doczekamy się bowiem jeszcze dwóch: podsumowania tegorocznego Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki oraz wystawy poplenerowej XIX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego. Pozostałe ekspozycje będą związane z jubileuszem galerii.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 9

jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe