Gmina Sławatycze: Idą w solary i oszczędzają ciepło

  • 7.03.2019, 08:30
  • Anna Chodyka
Gmina Sławatycze: Idą w solary i oszczędzają ciepło
Do najważniejszych projektów w gminie Sławatycze na rok 2019 wójt Arkadiusz Misztal zalicza termomodernizację budynku szkoły oraz założenie instalacji solarnych. – Obydwie inwestycje przyczynią się do znacznych oszczędności – przyznaje wójt Misztal.

Dzięki podpisaniu umowy na realizację termomodernizacji budynków Zespołu Szkół w Sławatyczach, ocieplone zostaną ściany, wymienione okna i naprawiony dach w hali gimnastycznej. Prace zaczną się w drugiej połowie czerwca, tak by nie przeszkadzać w prowadzeniu lekcji. – Koszt jest duży, ale remont jest niezbędny, by mogły się na hali odbywać ćwiczenia, a w budynku zajęcia – mówi wójt Sławatycz. Całość inwestycji to łącznie 1 mln 861 tys. zł. Środki pochodzą głównie z unijnego dofinansowania.  Z kolei w ramach innego projektu Rozwiń Skrzydła wartego ponad 100 tys. zł, w szkole zostaną wyposażone pracownie, będą też prowadzone dodatkowe zajęcia i organizowane wycieczki.

Drugim istotnym projektem jest "Gmina z Energią". Podobnie jak poprzedni dofinansowany jest z Unii Europejskiej. W roku 2019 jest to kwota 1 mln 166 tys. zł. Do tego należy doliczyć środki własne czyli 336 tys. zł. – Dokonaliśmy zmian w dokumentacji projektowej, dzięki czemu wkład mieszkańców znacząco spadł, nawet do 1000 zł na pojedynczą instalacje. W tym roku będziemy wykonywali instalacje solarne, w sumie 146 zestawów. Szacujemy, że inwestycja w tym roku zamknie się kwotą łączną ok 1,8 mln zł– wyjaśnia wójt Arkadiusz Misztal.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe