Powiat bialski: Były życzenia, prezentacje i ukłony polityków [GALERIA]

  • 14.03.2019, 11:37
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Były życzenia, prezentacje i ukłony polityków [GALERIA]
Po raz dziesiąty Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej zaprosiło mieszkanki powiatu do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Ze sceny życzenia dla nich wygłaszali politycy i samorządowcy.

8 marca na świecie ma już 110 –letnią tradycję. W powiecie bialskim w tym roku również obchodzono mały jubileusz tego święta, bo tu po raz 10. Zwołano Sejmik Kobiet. Uczestniczyły w nim przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, sołtyski, pracownice starostwa i działaczki społeczne z terenu powiatu. – dziękuję, ze tak pięknie i aktywnie włączacie się w działalność powiatu – mówił starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Kołom Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeniom powoływanym przez panie dziękuję" że krzewicie poprzez swoje działanie naszą ludową kulturę i podtrzymujecie tradycję.

Starosta zwracał na to uwagę w kontekście niezaprzeczalnego faktu, że przecież kobiety oprócz pracy zawodowej są również głównymi zarządzającymi domowym ogniskiem. Do tego odniósł się również wicemarszałek Dariusz Stefaniuk, który zapewniał, że mężczyźni doceniają ciężką pracę kobiet, nie tylko na polu zawodowym ale i społecznym.

Z życzeniami dla pań na Sejmik Kobiet przybyli również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i europoseł Krzysztof Hetman. Ten ostatni zresztą z prezentem dla wszystkich przybyłych – kwiatami. Prezent jednak nietuzinkowy, zaskoczył uczestniczki Sejmiku, bo od europosła otrzymały kwiaty w nasionach. – Chciałbym , żeby te kwiaty posiane na terenie całego powiatu, utrwaliły ten dzień – mówił europoseł.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Joanna Danielewicz

Zdjęcia (81)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe