Biała Podlaska: Szkoła Muzyczna obchodzi jubileusz

  • 04.04.2019, 09:43
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Szkoła Muzyczna obchodzi jubileusz
Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej świętuje 70-lecie założenia placówki. Z tej okazji będą grane koncerty z udziałem absolwentów i uczniów placówki, nie tylko w Białej Podlaskiej, ale też w innych miastach m.in. w Chełmie i Parczewie.

W piątek zainaugurowano jubileusz koncertem barokowym w wykonaniu uczniów. Kolejne wydarzenie odbędzie się w czasie trwania Festiwalu Instrumentów Dętych, 12 kwietnia. Wtedy zjadą się instrumentaliści z całej Polski. Wówczas też będzie można wysłuchać utworów w wykonaniu absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej. W połowie maja natomiast będzie można posłuchać muzyki okresu klasycznego i romantyzmu m.in. Fryderyka Chopina. Na 19 czerwca, w auli AWF –u zaplanowana została gala jubileuszowa, która zakończy się uroczystą kolacją. W czasie wyjątkowego roku uczniowie wraz z nauczycielami PSM będą koncertować też w innych miejscowościach m.in. w Janowie Podlaskim, Łukowie, Parczewie, Chełmie i Włodawie.

Dyrektor szkoły Waldemar Robak przyznaje, że szkoła mimo spadkowych tendencji w kraju, nie ma problemu z rekrutacją. Dzięki mądrym i oddanym nauczycielom placówka reprezentuje wysoki poziom. – To wielka przyjemność kiedy uczniowie przywożą nagrody z konkursów. Od piętnastu lat nie było wydarzenia, w czasie którego nie zajęliby miejsca na podium. Można też zaznaczyć, że wszyscy dyplomanci dostali się do akademii muzycznych – podkreśla dyrektor Robak.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe