Terespol: Oferowali pracę i wykształcenie [GALERIA]

  • 09.04.2019, 14:36 (aktualizacja 09.04.2019, 14:40)
  • Anna Chodyka
Terespol: Oferowali pracę i wykształcenie [GALERIA]
W Terespolu na Międzynarodowych Targach Pracy zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców, z Polski, Ukrainy i Białorusi. Wydarzenie przyciągnęło setki młodzieży, która miała okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami i reprezentantami szkół wyższych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska policji, wojska i służby granicznej. Nie zabrakło też występów muzycznych i atrakcji jak bezpłatne masaże, długopisy, ołówki czy kalendarze.

Wybór był duży, gdyż przyjechały firmy różnych branż, m.in. usług, rzemiosła, handlu, przemysłu itd. – Myślę, że jeżeli chociażby kilka osób zainteresuje się którąś z ofert pracy to jest to już sukces. Uważam, że tego typu przedsięwzięcia powinny być organizowane często i mam nadzieję, że to wydarzenie zapisze się na stałe w kalendarzu miasta – mówi burmistrz Jacek Danieluk. I dodaje, iż dla młodzieży może być to szansa na rozwój.

Uczestnicy mogli przekonać się nie tylko jaką ofertę ma Zawodowe Studium Medyczne w Białej Podlaskiej, ale też zobaczyć jak wyglądają masaże wykonywane przez wykładowców szkoły, a nawet z nich skorzystać. – Jesteśmy na targach, gdyż wychodzimy naprzeciw naszemu potencjalnemu odbiorcy czyli tegorocznym maturzystom i studentom, a także osobom, które szukają na siebie pomysłu – wyjaśnia nauczyciel w Studium, Katarzyna Demczuk Kempińska.  

Studium kształci w takich kierunkach jak technik usług kosmetycznych, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji. – Na te zawody jest bardzo duże zapotrzebowanie na rynku lokalnym. To dwuletnia nauka, a także szereg kursów, których koszt pokrywany jest ze środków unijnych – tłumaczyła nauczycielka.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (62)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe