Gmina Komarówka Podlaska: Szymek może zajść daleko. Wystarczy pomóc

  • 14.05.2019, 15:07
  • Joanna Danielewicz
Gmina Komarówka Podlaska: Szymek może zajść daleko. Wystarczy pomóc
Trzylatek z Przegalin Dużych ma szansę na operację, która sprawi, że jego zdeformowane nóżki będą w stanie nieść go przez życie. Termin operacji wyznaczono na sierpień, ale jej koszt dla rodziny jest barierą nie do przeskoczenia. - Jesteśmy w stanie dla naszego dziecka zrobić wszystko, jednak kwota za operację jest dla nas niebotyczna – mówi Małgorzata Kulawczuk, mama Szymka.Bez wsparcia, rodzicom nie uda się zebrać ponad 400 tys. zł. - Liczymy na cud i dobrych ludzi – mówi Małgorzata.

Szymek ma trzy lata. Urodził się z rzadką wadą genetyczną - hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. - Najprościej mówiąc, nie ma kończyn strzałkowych a piszczelowe ma wygięte – wyjaśnia Małgorzata.

Hemimelia kości kończyn dolnych i górnych charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców rąk i stóp, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych nóg. W Szymka prawa rączka ma trzy paluszki w tym dwa zrośnięte.

Pojawiła się nadzieja na to, że chłopczyk będzie mógł rozpocząć żmudną i trudną walkę o poprawę zdrowia. Zaplanowano już pierwszą operację kończyn u wysokiej klasy specjalisty dr. Drora Paleya.

- Leczyliśmy się dotychczas w Poznaniu. Szymek oczywiście kwalifikował się do operacji, które w naszych szpitalach są przeprowadzane. Nie zdecydowaliśmy się jednak na to. Poszliśmy za radą innych rodziców, którzy mają dzieci z taką wadą i postanowiliśmy skonsultować syna z dr. Paleyem, który przyjeżdża do prywatnej kliniki w Warszawie. Okazało się, że nasz syn jest w wieku optymalnym do rozpoczęcia korekcji nóg. Doktor zakwalifikował go do operacji, którą przeprowadzi w Warszawie. To dla nas bardzo znaczące, bo wielu małych pacjentów z Polski musi wyjeżdżać na zabiegi na Florydę – mówi Małgorzata.

Wpłat z wpisem w tytule przelewu "Szymon 1" można dokonywać na numer konta:

47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ssss
ssss 15.05.2019, 01:01
Dużo wiary na pewno się uda

Pozostałe