Gmina Komarówka Podlaska: Szymek może zajść daleko. Wystarczy pomóc

  • 14.05.2019, 15:07
  • Joanna Danielewicz
Gmina Komarówka Podlaska: Szymek może zajść daleko. Wystarczy pomóc
Trzylatek z Przegalin Dużych ma szansę na operację, która sprawi, że jego zdeformowane nóżki będą w stanie nieść go przez życie. Termin operacji wyznaczono na sierpień, ale jej koszt dla rodziny jest barierą nie do przeskoczenia. - Jesteśmy w stanie dla naszego dziecka zrobić wszystko, jednak kwota za operację jest dla nas niebotyczna – mówi Małgorzata Kulawczuk, mama Szymka.Bez wsparcia, rodzicom nie uda się zebrać ponad 400 tys. zł. - Liczymy na cud i dobrych ludzi – mówi Małgorzata.

Szymek ma trzy lata. Urodził się z rzadką wadą genetyczną - hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. - Najprościej mówiąc, nie ma kończyn strzałkowych a piszczelowe ma wygięte – wyjaśnia Małgorzata.

Hemimelia kości kończyn dolnych i górnych charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców rąk i stóp, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych nóg. W Szymka prawa rączka ma trzy paluszki w tym dwa zrośnięte.

Pojawiła się nadzieja na to, że chłopczyk będzie mógł rozpocząć żmudną i trudną walkę o poprawę zdrowia. Zaplanowano już pierwszą operację kończyn u wysokiej klasy specjalisty dr. Drora Paleya.

- Leczyliśmy się dotychczas w Poznaniu. Szymek oczywiście kwalifikował się do operacji, które w naszych szpitalach są przeprowadzane. Nie zdecydowaliśmy się jednak na to. Poszliśmy za radą innych rodziców, którzy mają dzieci z taką wadą i postanowiliśmy skonsultować syna z dr. Paleyem, który przyjeżdża do prywatnej kliniki w Warszawie. Okazało się, że nasz syn jest w wieku optymalnym do rozpoczęcia korekcji nóg. Doktor zakwalifikował go do operacji, którą przeprowadzi w Warszawie. To dla nas bardzo znaczące, bo wielu małych pacjentów z Polski musi wyjeżdżać na zabiegi na Florydę – mówi Małgorzata.

Wpłat z wpisem w tytule przelewu "Szymon 1" można dokonywać na numer konta:

47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aga
aga 19.10.2019, 00:31
wpłaty bezpośrednio za rzeczy wylicytowane niech idą bezpośrednio na konta chłopca. licytujacy dogaduje się wystawcą rzeczy osobiście może to być też świetna forma reklamy dla usługodawców robienie zdjęć mini sesje robienie paznokci wszystko poprostu wszystko. Walczcie dla niego bo sami nie dadzą rady. PROSZę. Trzeba by zapytać rodziców czy się zgadzają ja bym otworzyła takie konto dla niego ale nie wiem czy mogę. Ochrona danych osobowych itp
aga
aga 19.10.2019, 00:24
Witam Proszę was bardzo otwórzcie konto na fb licytacje dla szymka Stop amputacji i wstawiajcie rzeczy których nie potrzebujecie zapraszajcie do licytacji znajomych i oni też niech zapraszają i wystawiaja jedyny sposób by zebrać taką kwote. Zorganizujcie zbiórkę nakrętek Pomóżcie im bo młody będzie niepełnosprawny
ssss
ssss 15.05.2019, 01:01
Dużo wiary na pewno się uda

Pozostałe