Biała Podlaska: Tańcem promowali polską kulturę [GALERIA]

  • 19.05.2019, 09:15
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Tańcem promowali polską kulturę [GALERIA]
Piękne stroje i staranne, pełne harmonii wykonania sprawiły, że miejskie prezentacje w tańcach narodowych "Polonez 2019" na długo zostaną w pamięci widzów, a także uczestników wydarzenia.

Impreza odbyła się 11 maja w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Wzięło w niej udział kilkaset osób z kilkunastu szkół z Białej Podlaskiej i okolic. Występy zostały przygotowane w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, klasy 0- III oraz klasy IV-VIII, a także klasy gimnazjalne. Każdy z zespołów, poza przedszkolami, składał się z minimum pięciu par i zatańczył jeden układ trwający do pięciu minut. Niektórzy wykonali też krakowiaka, oberka, mazura i kujawiaka, a także prezentacje do muzyki Stanisława Moniuszki. 

Występy były oceniane przez komisję, w skład której wchodzili przedstawiciele urzędu miasta, rady miasta oraz organizacji kultury. Brane były pod uwagę m.in. różnorodność elementów, pomysłowość wejścia i zakończenia układu, zgodność muzyki z choreografią, synchronizacja ruchów w zespole oraz strój. Dla wszystkich tańczących zespołów wręczono upominki i pamiątkowe statuetki. Na zakończenie wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnym polonezie. Organizatorem eventu był Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej wraz Urzędem Miasta w Białej Podlaskiej i Bialskim Centrum Kultury.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 20

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (93)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe