Terespol: Wzrośnie transport kolejowy na Bliski Wschód

  • 13.06.2019, 10:36
  • Anna Chodyka
Terespol: Wzrośnie transport kolejowy na Bliski Wschód
Powstanie dziesięć szerokich torów mogących przyjąć pociągi m.in. z Rosji. To inwestycja, dzięki której zwiększy się konkurencyjność polskiej kolei w transporcie ładunków przez granicę. Celem przedsięwzięcia jest osiągnięcie przejazdów 55 par pociągów w ciągu doby.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę potrzebną do przygotowania dokumentacji projektowej. - Chodzi o to, by poprawić możliwość obsługi pociągów towarowych, jeżdżących szerokim torem do Polski. Wybudowanie torów poprawi obsługę pociągów, a także ulepszy pracę wykonywaną przez straż graniczną. W tym zadaniu przewidujemy też budowę jednego toru odstawczego, co też zwiększy przepustowość. Te działania są skoordynowane z działaniami PKP Cargotor. Mają poprawić przepustowość przejścia granicznego i doprowadzić do lepszej obsługi punktów ładunkowych po stronie Cargotoru. Przez co przeładunek będzie mógł być większy – mówi Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dodaje, że zapotrzebowanie na transport kolejowy rośnie. Spodziewane są nie tylko przewozy Jedwabnym Szlakiem, ale też będą przyjmowane towary z innych gałęzi gospodarki. - Są to działania finansowane z wielu źródeł, ale też ze środków własnych spółki. Poprawiamy przepustowość na ośmiu przejściach granicznych poza połączeniem Terespol-Brześć to m.in. Medyka-Mościska czy Braniewo-Mamonowo – wyjaśnia Bresch. Zaznacza też, iż inwestycje są wykonywane etapami, ale ten ostatni zostanie oddany w sierpniu 2020 r.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe