Biała Podlaska: Jest praca w Straży Granicznej

  • 10.07.2019, 10:05 (aktualizacja 10.07.2019, 10:08)
  • (AK)
Biała Podlaska: Jest praca w Straży Granicznej
Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Od początku lipca dokumenty od kandydatów do służby przyjmowane są już nie tylko w siedzibie NOSG w Chełmie, ale również w Białej Podlaskiej.

W tym roku planuje się przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy. Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 pod numerem telefonów: 82 568 50 92 lub 797 337 619. Dokumenty przyjmowane są we wtorki w godzinach 9-13.30 w placówce SG w Białej Podlaskiej, przy ul. Dokudowskiej 19.

 - Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie - informuje porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. W pierwszym nastąpi przegląd złożonych przez kandydata dokumentów i w oparciu o nie zostanie wystawiona wstępna ocena. Kandydat, który uzyska akceptację komendanta oddziału, kierowany jest na wstępną rozmowę kwalifikacyjną, czekają go testy psychologiczne i badania psychofizjologiczne. Pierwszy etap kończy się oceną kandydata i wystawieniem opinii. 

Drugi etap w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej składa się z testów pisemnych obejmujących test z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej. Po pozytywnym ukończeniu drugiego etapu kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej by ustalić jego zdolność do służby. Służbę w SG rozpoczyna się od szkolenia przygotowawczego w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej.

Szczegółowe informacje na: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl.

 

(AK)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolo
Kolo 10.07.2019, 17:10
I robić za takie drobne? Nie dziękuję
Art
Art 25.02.2020, 14:52
Ja do kolo ile na dzień dzisiejszy można zarobić w strazy granicznej

Pozostałe