Tuczna: Zaprezentują zimnokrwiste konie

  • 25.07.2019, 09:30
  • jlk
Tuczna: Zaprezentują zimnokrwiste konie
Jest to wydarzenie cykliczne, które ma już swoją renomę. Ściąga hodowców z regionu, ale również z Polski i zagranicy. Jest okazją do wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń związanych z hodowlą koni. Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej, bo o niej mowa, odbędzie się już po raz dwunasty. – Tym razem przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – mówi wójt Zygmunt Litwiniuk.

Koń zimnokrwisty wywodzi się od konia leśnego z Europy Północnej i był używany do prac rolniczych oraz transportowych. Od rasy ciepłokrwistej różni się łagodniejszym temperamentem i masywniejszą budową. Od lat docenia się jego masywną budowę, kasztanowe, rude bądź rudo-dereszowate umaszczenie oraz jasną grzywę.

Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej sprzyja promowaniu tych wyjątkowych ras. W tym roku odbędzie się 4 sierpnia i rozpocznie o godz.11. Podczas wydarzenia zaprezentowane konie będą oceniane w 2 kategoriach – klacz i ogier. Emocji nie zabraknie. Tym bardziej, że w skład komisji konkursowej wejdą 2 osoby z zagranicy, członkowie Związku Hodowców Koni Zimnokrwistych z Belgii i Francji.

Aby pierwsza sierpniowa niedziela była ciekawa nie tylko dla miłośników koni zimnokrwistych, organizatorzy zaplanowali wachlarz atrakcji, szczególnie dla dzieci. Darmowe dmuchańce, zabawy z animatorem i słodkie przekąski to tylko niektóre z nich. – Zależy nam, by na wystawę przyjechały całe rodziny, aby 4 sierpnia w Tucznej spotkali się wszyscy mieszkańcy gminy i goście i mogli oderwać się od codziennych obowiązków.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 30

 

jlk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe