BIAŁA PODLASKA: Digitalizacja muzeum

  • 30.08.2019, 11:31
  • (jm)
BIAŁA PODLASKA: Digitalizacja muzeum
Projekt pt. "Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej" uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Projekt obejmuje niezbędne prace budowlane, adaptacyjne i instalacyjne, których celem jest dostosowanie pomieszczeń Muzeum do potrzeb funkcjonowania serwerowni i pracowni digitalizacji. Zakupione zostanie pełne wyposażenie pracowni, tj. sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, aparaty oraz inne specjalistyczne urządzenia, a także aplikacja służąca opracowaniu i inwentaryzacji zbiorów oraz prezentacji efektów prac archiwum cyfrowego..

Uruchomiony zostanie też portal internetowy służący prezentacji wyników digitalizacji, który będzie dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu możliwe stanie się udostępnienie wszystkim zainteresowanym bezcennych zbiorów muzeum, w tym jednej z największych w Polsce kolekcji ikon rosyjskich z XVII-XIX wieku.

 

 

 

(jm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe