Biała Podlaska: Książki są dobre na wszystko [GALERIA]

  • 10.09.2019, 11:00
  • jm
Biała Podlaska: Książki są dobre na wszystko [GALERIA]
Już po raz ósmy w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem para prezydencka zamiast jednej powieści wybrała osiem polskich nowel. Mniejsze i większe miasta, gminy i wsie włączyły się w akcję promowania czytelnictwa. Chętnych, aby czytać i czytania słuchać nie zabrakło również w Białej Podlaskiej. W akcji wzięło też udział Słowo Podlasia.

W sobotę, 7 września, było gorąco i słonecznie, a park Radziwiłłów na kilka godzin zamienił się w niesamowitą scenerię pełną kolorowo ubranych ludzi. Były suknie, garnitury, wianki i lniane koszule, zupełnie jak z innej epoki. Bo poza czytaniem, ważne jest też otoczenie, aby w ciekawy sposób zachęcić przechodniów to czytania książek.

- Niesamowity zespół to wszystko przygotował, zaczęliśmy pod koniec lipca, przygotowywaliśmy scenariusze, scenografię. Udało się dzięki współpracy miejskich instytucji i wsparciu wielu firm. Cieszymy się, że jak co roku możemy przygotować  Narodowe Czytanie, stając się prekursorem promocji czytelnictwa w naszym mieście - mówi Krystyna Nowicka, pracownica biblioteki i koordynatorka wydarzenia w Białej Podlaskiej. Jak dodaje, jako pracownik biblioteki zawsze jest za tym, aby o czytelnictwie mówić jak najwięcej, bo jak wiadomo kto czyta, wszechstronnie się rozwija.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 

jm

Zdjęcia (76)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe