Wynajmowanie samochodów kontra natura

  • 11.10.2019, 18:06
  • Artykuł sponsorowany
Wynajmowanie samochodów kontra natura
Ekologia w dwudziestym pierwszym wieku odgrywa sporą rolę w życiu wielu osób. Można by ją nawet podciągnąć do roli subkultury, ponieważ bycie ,,eko” stało się w dzisiejszych czasach modne. Rurki wielorazowego użytku zamiast plastikowych, segregacja śmieci, elektryczne samochody. No dobrze, ale co ma do tego wypożyczalnie aut?  Czy wynajęcie samochodu jest bardziej ekologiczne od jego kupna?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – jak mówi stare powiedzenie, dlatego też ciężko tu jednoznacznie określić, czy na pewno wypożyczenie auta jest bardziej ekologiczne od jego kupna. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak często zamierzamy podróżować, bo wiadomo im więcej podróżujemy, tym wstęp do wypożyczalni aut ma mniej sensu, ponieważ równie dobrze możemy wtedy zakupić samochód, bo koszty na dłuższą metę będą mniejsze. Jeśli jednak do podróżowania nie przykładamy zbyt wielkiej woli, to na pewno lepszym rozwiązaniem będzie tutaj po prostu spacer do wypożyczalni aut (wejdź na https://www.fleetcorp.pl/ ), a następnie wyjazd z niej wypożyczonym ,,wozem”.  

,,No dobrze, ale gdzie tutaj aspekt ekologii?” – zapytacie. Otóż nie wzięliście tu pod uwagę, że koszt wyprodukowania samochodu nie jest mały, nie mówiąc już o tym, jakie zanieczyszczenia do środowiska zostają oddane, podczas produkcji części do niego. Mowa tutaj o olejach, smarach, opiłkach metalu, oparach kwasu, dwutlenku węgla i wielu innych czynników, które w dzisiejszych czasach (jeśli chcemy żyć lepiej z naturą) nie powinny mieć miejsca w naszym otoczeniu. I tutaj dochodzimy do aspektu wypożyczalni samochodów. Oczywiście, oni też muszą zakupić samochody, lecz pomyślmy logicznie, jeśli jesteśmy osobą która rzadko wyjeżdża, a na przykład mieszka w bloku (gdzie o parking zawsze jest trudno) to przy kupnie samochodu jedynie powstawałaby frustracja, ponieważ znalezienie miejsca parkingowego, bieżące opłaty, czy też przejażdżki do mechanika nie byłyby przyjemne. A wypożyczając samochód na kilka dni, kiedy na przykład musimy pomóc komuś bliskiemu (na przykład przy przeprowadzce) ten problem skutecznie eliminuje, ponieważ my jedynie martwimy się o zapłacenie wypożyczalni samochodów, a resztą zajmują już się oni.
 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe