Radzyń Podlaski: Odznaczani medalami, nagradzani dobrym słowem

  • 17.10.2019, 07:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Odznaczani medalami, nagradzani dobrym słowem
Po raz kolejny w przeciągu dwóch lat bialska delegatura Kuratorium Oświaty w Lublinie wojewódzkie obchody DEN zorganizowała w Radzyniu Podlaskim. Tym razem gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych. To tu zjechali wyróżnieni przez prezydenta, ministra oświaty i kuratora nauczyciele z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.

Zebranych na wojewódzkich obchodach Dnia Nauczyciela, w czwartek – 10 października, witał wicekurator lubelski Eugeniusz Pelak. - Zawsze mnie zastanawia, że to w jakim miejscu dziś jestem, zależy od pracy wielu nauczycieli, którzy się trudzili bym był teraz właśnie tutaj – mówił wicekurator. - Praca nauczyciela, to kładzenie fundamentów. Odpowiedzialność jest wielka, ale nikt bez ich pracy nie dokona w swoim życiu wiele. Wśród gości uczestniczących w gali znaleźli się senator Grzegorz Bierecki, wicemarszałek Dariusz Stefaniuk i wicewojewoda Robert Gmitruczuk. To z rąk tego ostatniego nauczyciele odbierali medale przyznane przez prezydenta RP.

Jadąc na tę uroczystość miałem dość czasu, by przywołać w pamięci twarze i nazwiska wszystkich nauczycieli, których spotkałem na swej edukacyjnej drodze. To byli wspaniali ludzie z pasją – mówił senator, dodając: - Chińczycy o pracy nauczycieli mówią, że to twórcy narodu. I to prawda, bez waszej pracy nie byłoby tego wspólnego kodu genetycznego narodu. Natomiast wicemarszałek województwa lubelskiego, Dariusz Stefaniuk, przypomniał przedstawicielom szkół, że urząd marszałkowski współuczestniczy w realizacji projektów, które służą szkołom właśnie. - Dzięki tym projektom szkoły stają się nowocześniejsze. Zachęcam do współpracy, jesteśmy po to, by państwu służyć pomocą – zapewniał wicemarszałek, który jak sam zaznaczył w urzędzie zajmuje się m.in. oświatą w województwie.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe