Region: Larwa w szpitalnym obiedzie. Starosta przeprasza

  • 17.10.2019, 21:00
  • Marcin Kozarski
Region: Larwa w szpitalnym obiedzie. Starosta przeprasza
Za pośrednictwem naszej redakcji starosta łukowski przeprosił 21-letnią pacjentkę oddziału położniczo-ginekologicznego i patologii ciąży. Przypomnijmy, że kobiecie zaserwowano tam na obiad gulasz, w którym tkwiła martwa larwa. Wcześniej wyrazy ubolewania złożył dyrektor szpitala. Historię opisaliśmy w 40 numerze Słowa Podlasia.

Przypomnijmy, że drugie danie z wysokobiałkową wkładką podano pochodzącej z Międzyrzeca pacjentce. Kobieta wcześniej straciła dziecko. W Łukowie znalazła się w wyniku komplikacji. - To był mój ostatni dzień pobytu na oddziale, zdecydowałam się bowiem opuścić go na własne żądanie. Przyniesiono mi kurczaka w sosie z kaszą gryczaną. Zjadłam większość tego, co było na talerzu. Larwę zauważyłam dopiero pod koniec. – opowiada. Chora zrobiła zdjęcie potrawy i poinformowała personel. Wprawdzie nie składała oficjalnej skargi, jakkolwiek powiadomiła szpital o przykrym zdarzeniu w anonimowej ankiecie badania satysfakcji z udzielanych świadczeń.

O sprawę zapytaliśmy władze placówki oraz jej organ prowadzący, jakim jest łukowskie starostwo. Te pierwsze zapewniły, że w trakcie wieloletniej współpracy z firmą cateringową taka sytuacja nie zdarzyła się nigdy wcześniej, zaś obecności larw w magazynach nie wykazała kontrola sanepidu, ani wewnętrzna lustracja, podczas których nie stwierdzono uchybień dotyczących warunków i sposobu przechowywania produktów. Chora została przeproszona przez dyrekcję lecznicy, a za naszym pośrednictwem także przez miejscowy samorząd. - Zarząd powiatu łukowskiego przyjmuje, że zaistniała sytuacja miała charakter jednorazowego incydentu, który w przyszłości się nie powtórzy. W imieniu zarządu proszę o przekazanie przeprosin tej pani – mówi starosta Dariusz Szustek.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe