Gmina Podedwórze: Segregacja odpadów obowiązkowa

  • 20.10.2019, 10:36
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Segregacja odpadów obowiązkowa
Od lipca już nie funkcjonuje tzw. nieselektywna zbiórka odpadów, bo zmieniła się ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wciąż jednak wielu mieszkańców oddaje śmieci zmieszane.

Zgodnie z nowelizacją każdy ma obowiązek segregować wytworzone nieczystości. - Na terenie Lubelszczyzny zasady nie są jeszcze jednolite, gdyż niektóre gminy stosują wciąż dwufrakcyjną zbiórkę, nie mniej jednak obowiązek selektywnej zbiórki odnosi się do każdego systemu. Nowością jest to, iż ustawodawca odebrał nam prawo do nieselektywnej zbiórki i w ślad za tym wnoszenia podwyższonej opłaty z tego tytułu – tłumaczy Józef Steć, przewodniczący zarządu Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie, do którego należą również gminy Podedwórze, Sławatycze i Sosnówka.

Właściciele nieruchomości, którzy dotychczas deklarowali nieselektywne zbieranie nieczystości do 10 października mieli czas na złożenie nowej deklaracji. Kto tego nie zrobił, powinien niezwłocznie zgłosić się w tym celu do MZC lub do urzędu gminy. - W przypadku niewykonania obowiązku gmina lub związek gmin będą zobowiązane podnieść opłatę, a nawet wnioskować o nałożenie grzywny - dodaje Steć. W MZC we Włodawie stawka na osobę w rodzinie, która nie segreguje nieczystości została ustalona na poziomie 30 zł miesięcznie i tyle będą płacili ci, którzy nie złożą nowej deklaracji.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe