GMINA KĄKOLEWNICA: Po raz dwunasty zaprezentowali swoją twórczość

  • 02.12.2019, 12:01
  • Joanna Danielewicz
 GMINA KĄKOLEWNICA: Po raz dwunasty zaprezentowali swoją twórczość
Po raz dwunasty literaccy twórcy z regionu zaprezentowali swoją prozę i poezję w ramach konkursu „Czerwona róża dla Niej” im. Ireny Golec. Komisja zapoznała się tym razem z 84 pracami, zanim wydała werdykt.

Do tegorocznej edycji konkursu prace napłynęły m.in. z Kielc, Płońska, , Suwałk, Warszawy, Dłużka, Nowogrodu Bobrzańskiego, Raciborza, Barłogów koło Kurowa, Gołębia, Niemojek, , Branicy Radzyńskiej, Bełcząca, Łózek, Zahajek, Ulana, Przychód, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego. Oceniało je jury w składzie, któremu już od lat przewodniczy Ryszard Kornacki poeta, prozaik, publicysta, animator kultury, członek ZLP w Lublinie, oraz członek założyciel Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim i redaktor „Rocznika Międzyrzeckiego”. Wraz z nim pracom przyjrzały się Zofia Goławska, wieloletnia pedagog i Elżbieta Kancik , polonistka.

Cieszy nas niezmiernie liczny udział młodych autorów, w tym roku szczególnie pięknie prezentowały się szkoły średnie oraz najmłodsi autorzy – ze szkół podstawowych. Dziękujemy w tym miejscu nauczycielom, którzy zdopingowali swoich uczniów do udziału w konkursie, a także zachęcali do posługiwania się ciekawymi formami literackimi – komentował w uzasadnieniu werdyktu Ryszard Kornacki, przewodniczący jury. - Tematyka prac oscylowała wokół problemów dotykających współczesną młodzież – jak wybór właściwej drogi życiowej, wartość przyjaźni, potrzeba miłości rodzicielskiej, odkrywanie własnej tożsamości w oparciu o rodzinną historię – ale także ukazywała wrażliwość autorów na piękno otaczającego świata i na drugiego człowieka.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe