Powiat bialski: Orkiestra grała w bialskich gminach

  • 15.01.2020, 14:58
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat bialski: Orkiestra grała w bialskich gminach
W Wisznicach podczas orkiestrowej niedzieli zebrano 20,5 tys. zł. Zbiórkę mieszkańców gminy wsparły datki z Terespola, który z kolei wsparli wolontariusze z gminy Wisznice, bo w Terespolu w tym roku sztabu nie było. W Łomazach też nie zorganizowano sztabu. Honor ratowała czternastoletnia Amelia, która była jedyną wolontariuszką w całej gminie.

Aż 20 586,25 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał sztab z Wisznic. W tym 7 265,29 zł zebrali wolontariusze w Terespolu. 28. finał akcji dla 25 wolontariuszy zakończył się sukcesem. W Wisznicach w ramach finału w niedzielę 12 stycznia wiele się działo. Nie zabrakło atrakcji dla tych najmłodszych, jak i starszych. W holu Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty stanęła Puszka Stacjonarna, a wolontariusze z mniejszymi puszkami zachęcali do pomocy najmłodszym. – Stoję tu dziś z kolegami i koleżankami, bo chcemy wesprzeć maluchy i medycynę zabiegową. Mieszkam w Podedwórzu, ale w Wisznicach mam babcię, dlatego zdecydowałem się tu zbierać pieniądze. Robię to po raz pierwszy, bo zawsze chciałem pomagać – mówił jeden z wolontariuszy 12-letni Patryk Hernaś.

W ramach finału WOŚP w GOKiO odbył się bal karnawałowy z animatorem, na którym bawiły się całe rodziny. Nieco później, wieczorem zebrani mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu "The Otters". A puntem kulminacyjnym wydarzeń była licytacja ciekawych gadżetów. Wśród nich znalazły się płyty znanych muzyków z autografami, tort, torby, budzik kwarcowy, zestaw do resuscytacji, loty widokowe, koszulki, body i wiele innych akcesoriów z logo WOŚP. Największym powodzeniem cieszyły się 2 loty widokowe samolotem przekazane przez jednego z lokalnych przedsiębiorców, które wylicytowano za 120 zł oraz budzik kwarcowy i płyta Korteza z autografem od wójta gminy Piotra Dragana.

W gminie Łomazy jedna wolontariuszka, Amelia Juszczak kwestowała przez cały dzień w Łomazach oraz Studziance. Przyjechała też do Białej Podlaskiej, by wspólnie z klubem biegaczy Biała Biega wesprzeć WOŚP. Udało jej się zebrać ponad 2800 zł.

W Piszczacu 28. finał WOŚP upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. Na hali Zespołu Placówek Oświatowych odbył się IV Charytatywny Turniej na Rzecz WOŚP. W trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. GLKS Lutnia w wielkim finale pokonała Red Boys Piszczac po emocjonującej końcówce. Jak opowiadają zawodnicy Lutni, przez cały mecz chłopaki spokojnie gonili wynik, by na 5 sekund przed końcem doprowadzić do remisu 3-3 za sprawą bramkarza Sebastiana Nowachowicza. W karnych seniorzy Lutni nie dali szans Red Boys, wygrywając 2-0. Dyrektor GCKiS Gabriela Bielińska podkreśla, że wolontariusze zbierali datki do zaplombowanych puszek i w poniedziałek nie było jeszcze dokładnie wiadomo, jaką kwotą udało się wesprzeć WOŚP. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe