Łosice: Pobili zeszłoroczny rekord zbiórki!

  • 16.01.2020, 11:23
  • Joanna Gąska
Łosice: Pobili zeszłoroczny rekord zbiórki!
Mimo, że w łosickim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczenie jeszcze trwa, można już dziś powiedzieć, że padł miejscowy rekord. W puszkach wolontariuszy, z wejściówek, licytacji i z kiermaszu uzbierano ponad 51 tys. zł. Do pełnego rozliczenia brakuje ponad 20 puszek z terenu powiatu. Zatem Łosice mogą nawet podwoić zeszłoroczny rekord.

Ponad 80 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało w zeszłą niedzielę na terenie powiatu zbierając pieniądze „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. W zeszłym roku na tym terenie uzbierano kwotę 38.590,90 zł.

Tegoroczny WOŚP ma szanse na podwojenie tej sumy, bowiem według rachunków na koncie jest już ponad 51 tys zł. – A to przecież jeszcze nie wszystko – cieszy się Dorota Kozłowska, dyrektorka Łosickiego Domu Kultury i szefowa łosickiego sztabu. – W puszkach wolontariuszy, a także w puszkach ustawionych przy wejściu do domu kultury oraz z licytacji finałowych i z kiermaszu mamy już ponad 51 tys. zł! To niesamowite! Do pełnego rozliczenia brakuje jeszcze ponad 20 puszek od wolontariuszy z terenu. Już wiemy, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord, chyba się rozpłaczę ze szczęścia – dodaje wzruszona.  

Miejscowy finał Orkiestry rozpoczął się o godz. 14.00, podczas którego zaprezentowały się m.in. grupy działające w ŁDK  - taneczne, wokalne i grupa teatralna. Do tańca porwał mieszkańców zespół disco polo Menelaos oraz występ Wioli Latus i energetyczny koncert Pine Cellar. Gościem specjalnym był Gniewomir Tomczyk – perkusista jazzowy, hybrydowy, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na scenie pojawił się również magik Wlazlosky, który dosłownie zaczarował publiczność.

Pomiędzy występami odbywały się oczywiście licytacje przekazanych przez darczyńców gadżetów. Najwyższą wylicytowaną cenę uzyskała koszulka i płyta z autografami od zespołu Playboys, zapłacono za nie 400 zł. Do licytacyjnej puszki wrzucono w sumie ponad 6 tys zł. Do Orkiestrowego grania przyłączyły się również miejscowe morsy, które zażywały kąpieli w miejskim zalewie w szczytnym celu. Przekazali też na licytację pluszowe morsy, które uzyskały bardzo wysokie ceny na aukcji.      

Jak co roku z Orkiestrą grały zaprzyjaźnione szkoły z terenu powiatu łosickiego: Zespół Oświatowy w Niemojkach, Szkoła Podstawowa w Kobylanach, Szkoła Podstawowa w Platerowie, Zespół Szkół w Górkach, Szkoła Podstawowa w Hadynowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce i Zespół Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łosicach. Łosicki Sztab wspiera również dwunastoosobowa grupa z Siemiatycz.

Joanna Gąska

Zdjęcia (99)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe