Gmina Międzyrzec Podlaski: Pierwsza taka impreza w gminie

  • 14.02.2020, 07:51
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Pierwsza taka impreza w gminie
W Rogoźnicy po raz pierwszy odbył się Halowy Turniej Sportowo-Pożarniczy. Młodzi strażacy-ochotnicy rywalizowali w kilku konkurencjach, a w zawodach wzięły udział młodzieżowe drużyny z całej Polski.

W zawodach, które odbyły się 1 lutego, wzięło udział 138 zawodników z dziesięciu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Turniej był podzielony na 4 kategorie: chłopcy i dziewczęta do 13 lat, indywidualnie i drużynowo oraz chłopcy i dziewczęta do 16 lat, drużynowo i indywidualnie. Wyłoniono także mistrza zawodów w grupie wiekowej 13 i 16 lat oraz najmłodszą drużynę turnieju.

- Dzisiaj spotkaliśmy się tutaj, by bawić się przez sport i pożarnictwo. Dodatkowo zawody są połączone ze szczytnym celem, jakim jest zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Kacperka. W przeddzień zawodów bardzo miło zaskoczyła mnie moja drużyna. Członkowie zaproponowali bowiem, że pieniądze przeznaczone na nagrody także przekażemy na rzecz Kacpra. Tak też się stało - mówił Andrzej Michaluk, opiekun MDP w Rogoźnicy i główny organizator imprezy.

Wśród uczestników były młodzieżówki m.in. z Rogoźnicy, Chotyłowa, Zalesia, Krzewicy, Rzeczycy, Supraśli, Przytoczna, a nawet z… Woli Wapowskiej z województwa kujawsko-pomorskiego. – Zaprosiliśmy Wolę Wapowską, bo kilka miesięcy temu byliśmy u nich na zawodach, nie wyobrażaliśmy sobie nawet, by nie ugościć ich u nas. Wspaniali ludzie, życzliwi, sympatyczni i pełni pozytywnej energii. Obiecałem też wtedy mojej drużynie, że zorganizujemy takie zawody u nas. A cóż to byłby za druh, który nie dotrzymuje słowa. Dlatego dzisiaj jesteśmy świadkami zawodów w Rogoźnicy – opowiadał Michaluk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe