Duże pieniądze na praktyki zawodowe studentów PSW

  • 07.12.2016, 08:08 (aktualizacja 07.12.2016, 15:23)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Duże pieniądze na praktyki zawodowe studentów PSW
Państwowa Szkoła Wyższa wychodzi z nową ofertą praktyk studenckich. Sprawdziliśmy szczegóły projektu.

Od przyszłego roku na uczelni rusza pierwsza edycja pilotażowego projektu, w ramach którego około dwustu studentów otrzyma spory zastrzyk gotówki za odbycie praktyk zawodowych. Firmy, gdzie mogą odbyć się praktyki, zgłaszają studenci. Uczelnia planuje przeprowadzić także własny nabór i wystąpić do zakładów pracy z ofertą. Wsparcie finansowe dla studenta będzie wynosiło 2,3 tys. zł. Ponadto otrzyma on pieniądze na przejazdy czy zakup materiałów naukowych, nawet do 2 tys. zł. W sumie uczelnia przeznaczy na praktyki aż 3,6 mln zł.

Teraz popularne w naszym portalu: Międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki

– To klasyczny przykład, jak przybliżyć praktykę do przyszłego rynku pracy. Dzięki temu wielu studentów będzie mogło znaleźć pracę. To wyjątkowe wydarzenie, w którym pomagamy studentom przybliżyć ich do przyszłej praktyki zawodu, który wybrali. Jednocześnie jest to dla nich ogromna pomoc finansowa – mówi Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Dofinansowanie praktyk będzie przyznawane dla osób z najwyższą średnią ocen, ale brane pod uwagę będzie też zaangażowanie studenta w działalność na uczelni. Pula stypendiów została rozdysponowana pomiędzy kierunki. Weryfikację do programu będą musieli przejść również pracodawcy.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsza edycja obejmuje takie kierunki, jak: finanse i rachunkowość, zarządzanie, rolnictwo, budownictwo, informatyka, turystyka i rekreacja, filologia angielska, pielęgniarstwo, pedagogika i ratownictwo medyczne. W kolejnej edycji, którą uczelnia już zapowiedziała, planowane jest włączenie kierunków ekonomii, bezpieczeństwa narodowego oraz gospodarki przestrzennej.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa z 6 grudnia.

Maciej Maciejuk

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe