Biała Podlaska: Respirator dla szpitala

  • 07.04.2020, 13:22
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Respirator dla szpitala
Do Białej Podlaskiej trafił dodatkowy respirator. Podobnie jak do kilkunastu innych placówek medycznych w Polsce. Wszystko dzięki akcji Zanurzeni w Miłości. Charytatywną zbiórką kierują Fundacja SMS z Nieba i Caritas. Zakupów będzie jeszcze więcej, gdyż celem jest wspomożenie dwudziestu szpitali, które wyraziły taką potrzebę. W promocję przedsięwzięcia zaangażowali się artyści i politycy, także pochodzący z południowego Podlasia.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję za wasze wielkie serca. Jeszcze raz dziękuję zaangażowanym za super filmiki, Caritas diecezji siedleckiej i „naszemu” ks. Rafałowi Jarosiewiczowi. A respirator niech służy potrzebującym – napisał na facebooku dyrektor bialskiego szpitala Adam Chodziński.

 Z kolei ks. Rafał Jarosiewicz pochodzący z Białej Podlaskiej przyznaje, że na pomysł inicjatywy, w którą jest zaangażowana cała Polska wpadł w czasie modlitwy. Z projektem akcji zgłosił się do biskupa Edwarda Dajczaka, bo w zarządzanej przez niego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej posługuje. Wówczas hierarcha przekazał mu informację, iż o podobnym przedsięwzięciu myśli też ks. Tomasz Roda dyrektor Caritas. – Macie ten sam kierunek, by ratować życie ludzkie, warto działać aby nie dopuścić do scenariusza włoskiego – powiedział wówczas biskup Edward Dajczak. (...)

Cały tekst przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe