Terespol: Aktywnie działają na rzecz innych

  • 08.04.2020, 11:36
  • Anna Chodyka
Terespol: Aktywnie działają na rzecz innych
Pomagajmy Sobie Nawzajem! (gm. & m. Terespol) - to nazwa grupy założonej przez radnego gminy Terespol Łukasza Draguna, na facebooku. Należy do niej już 237 osób. Przynależność oznacza, iż dana osoba dysponuje wolnym czasem, który może poświęcić innym. „Kiedy dorośniesz odkryjesz, że masz dwie ręce. Jedną by pomóc sobie, a drugą by pomagać innym” - te słowa słynnej aktorki Audrey Hepburn, stały się mottem chętnych do pomagania na terenie gminy i miasta Terespol.

- Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć wolną chwilę. Warto ją dobrze wykorzystać np. na pomaganie innym. W tym celu stworzyłem na facebooku grupę Pomagajmy Sobie Nawzajem! (gm. & m. Terespol). Chodziło o stworzenie miejsca, w którym ktoś może zaoferować swoją pomoc, a inny o nią poprosić

– wyjaśnia radny Łukasz Dragun.  

Tłumaczy, że przestrzeń jest skierowana do tych, którzy zauważą, że dana osoba przebywa na kwarantannie i nie ma wsparcia lub jest w najbliższej okolicy senior, który obawia się pójść do sklepu lub nie ma na to wystarczająco sił. Radny dodaje, że na ten moment jest więcej chętnych do pomagania, niż tych którzy o wsparcie proszą. By dotrzeć do osób starszych i potrzebujących, ale nie mających dostępu do mediów społecznościowych, w widocznych miejscach radny  porozwieszał plakaty informujące o akcji. Podał też swój numer telefonu, by jako koordynator akcji mógł przekazywać kontakty do odpowiednich osób. 

– By dana osoba miała pewność, że pomagam to najpierw zrobię zakupy, a dopiero jak z nimi przyjadę będę się rozliczał z paragonu. Wiem, że część osób może nie mieć wcale funduszy na potrzebne produkty. Na ten cel przeznaczę własne pieniądze – przyznaje radny. Zauważa, że nawet jeśli ktoś nie ma przy sobie gotówki, sytuację można rozwiązać poprzez zrobienie przelewu lub z pomocą BLIK-a. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe