Gmina Drelów: Prace termomodernizacyjne idą pełną parą

  • 18.04.2020, 08:43
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Prace termomodernizacyjne idą pełną parą
Nieobecność uczniów sprzyja przyspieszeniu remontu budynku Szkoły Podstawowej w Dołdze. Placówka cieszy oczy nowym wyglądem, kolejne pomieszczenia zostają odnowione, znikają także bariery architektoniczne. Szkoła zyskuje nowoczesne systemy ogrzewania i niezależną serwerownię.

W ramach wartej ponad 1 200 000 zł inwestycji zakończono już prace nad elewacją zewnętrzną, dociepleniem i wymianą okien. – Z zadowoleniem mogę stwierdzić, że 90 procent klas jest już odremontowanych. Zakończyły się roboty na I i II piętrze, w tej chwili trwają na parterze, w szatniach i ciągach komunikacyjnych - relacjonuje dyrektor placówki Grzegorz Michalczuk. Na odnowienie oczekują jeszcze trzy pomieszczenia: jedna sala lekcyjna, świetlica i sekretariat.

Nowy wygląd zyskała także sala gimnastyczna, w której odnowiono ściany, wymieniono ogrzewanie i oświetlenie, wycyklinowano i pomalowano parkiet. Wkrótce zostaną dostarczone i zamontowane nowe drabinki. Trwa kompleksowa modernizacja kotłowni wraz z wymianą pieca i osprzętu towarzyszącego. Na dachu zamontowano panele słoneczne, pozostaje jeszcze kwestia podpięcia układu solarnego do instalacji wodnej. Rozpoczęto również prace nad budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie szkoły powstaje też długo wyczekiwana serwerownia. - Chcemy stworzyć swoje własne, niezależne źródło dostępu do informacji, które w znacznym stopniu ułatwią nam pracę zdalną – dodaje dyrektor. Jak podkreśla, obecnie zostały wykonane już wszelkie zaplanowane prace, a terminy realizacji kolejnych uległy znacznemu przyspieszeniu, dzięki czemu powrót do klasycznego sposobu nauczania w placówce po zakończeniu epidemii będzie dla całej społeczności szkolnej ogromną przyjemnością. W Szkole Podstawowej w Dołdze uczy się 145 uczniów z Sokula, Dołhy, Szach i Puchacz.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe