Łosice: Będzie parking na 60 aut

  • 01.05.2020, 08:27
  • Joanna Gąska
Łosice: Będzie parking na 60 aut
Blisko 537 tys zł. miasto wyda na budowę parkingu przy ulicy Piłsudskiego. Inwestycja jest niezbędna ze względu na konieczność likwidacji istniejących miejsc parkingowych w związku zaplanowanym remontem i przebudową drogi wojewódzkiej nr 698.  Wyłoniono już wykonawcę inwestycji i podpisano umowy. Budowa parkingu powinna zostać ukończona jeszcze we wrześniu tego roku. 

 - Wykonawca inwestycji został wyłoniony w przetargu, do którego zgłosiło się 9 oferentów. Najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 537 tys zł, a najdroższa na ponad 947 tys zł. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło przedsiębiorstwo z Belska Dużego. Zadanie jest finansowane z budżetu Miasta i Gminy Łosice. Za jego wykonanie miasto zapłaci 536 681,26 zł. brutto - informuje burmistrz Mariusz Kucewicz. 

Burmistrz  i przedstawicielka wykonawcy, firmy RAFBUD Rafał Jóźwiak z Belska Dużego, podpisali już umowę na realizację zadania związanego z budową parkingu przy ulicy Piłsudskiego. - Nowy, ogólnodostępny parking pomieści ponad 60 miejsc postojowych. Inwestycja ma związek z planowanym w najbliższym czasie remontem drogi wojewódzkiej nr 698 realizowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Remont ul. Piłsudskiego zakłada likwidację dotychczasowych miejsc parkingowych przy jezdni. Na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada powstaną dodatkowe pasy ruchu. Stąd wynika konieczność zapewnienia miejsc parkingowego dla interesantów - mówi burmistrz . 

W ramach inwestycji planuje się  wyznaczenie ponad 60 miejsc parkingowych oraz budowę chodników i dojść. W projekcie zadbano również o oświetlenie placu i jego odwodnienie. Nie zabraknie też elementów małej architektury w postaci murków oporowych, ławek i stojaków na rowery. Będą też nowe nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej. Zaplanowano również przebudowę zjazdu na docelowy parking. Planowany termin ukończenia budowy to 30 września 2020r.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe