Biała Podlaska: Tysiące książek do rozdania przez 100 dni

  • 29.05.2020, 09:13
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Tysiące książek do rozdania przez 100 dni
Po zebraniu respiratorów do kilkudziesięciu szpitali w Polsce, w tym znajdującego się w Białej Podlaskiej, ks. Rafał Jarosiewicz rusza z trzema nowymi inicjatywami. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dzięki Fundacji SMS z Nieba, ma do rozdania tysiące publikacji z 30 tyś. książek przeznaczonych na inicjatywę, które nawiązują do nauczania Jana Pawła II. Akcja odbywa się z okazji 100. urodzin papieża i nosi nazwę „100x100/100”. Natomiast już niedługo do bialskiego szpitala mogą trafić publikacje z Biblioteki Ozdrowieńców prowadzonej również przez fundację zarządzaną przez kapłana, pochodzącego z Białej Podlaskiej.

Biblioteka Ozdrowieńców to akcja, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pacjentów przebywających w szpitalach, a którzy nie mają dostępu do wartościowej lektury. Pomysł narodził się, kiedy dwa krakowskie szpitale poprosiły o książki dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Na ich apel odpowiedziało wydawnictwo RTCK. Następnie Fundacja SMS z Nieba zdecydowała się rozszerzyć inicjatywę na całą Polskę. Pomaga jej w tym Fundacja Służyć Życiu. - Dzięki tej współpracy, już na samym początku, w ramach Biblioteki Ozdrowieńców do rozdania mieliśmy 12 tys. książek. W pierwszym tygodniu akcji rozdaliśmy 1020 książek i widzimy, że co tydzień pojawia się podobne zapotrzebowanie. Zwracają się do nas z zapytaniem lekarze, dyrektorzy szpitali i kapelani placówek medycznych, na które odpowiadamy. Jeśli szpital bialski będzie zainteresowany, także przekażemy tej placówce książki – podkreśla ks. Rafał Jarosiewicz, założyciel Fundacji SMS z Nieba. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 maja

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe