Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:37

BÖCK Silosysteme - Lider w zakresie folii silosowej

W branży rolniczej funkcjonuje wiele znanych marek i producentów sprzętu agrotechnicznego. Jednocześnie można spotkać mniej znane firmy, które zbudowały silny brand w bardzo wąskiej niszy. Taką firmą jest BÖCK - marka znana głównie przez właścicieli silosów do kiszonek.
  • 03.06.2022 10:27
  • Autor: Grupa Tipmedia
BÖCK Silosysteme - Lider w zakresie folii silosowej

W branży rolniczej funkcjonuje wiele znanych marek i producentów sprzętu agrotechnicznego. Jednocześnie można spotkać mniej znane firmy, które zbudowały silny brand w bardzo wąskiej niszy. Taką firmą jest BÖCK - marka znana głównie przez właścicieli silosów do kiszonek. 

Czym zajmuje się firma BÖCK Silosysteme? 

BÖCK Silosysteme to niemiecka firma, która wyspecjalizowała się w tworzeniu silosów, folii silosowej i akcesoriów związanych z przechowywaniem kiszonek. Zajmuje się także rozwijaniem technologii rolniczej w zakresie zabezpieczania silosów, doskonalenia jakości okryć i folii, oraz optymalizacji ich produkcji. Dużą rolę w polityce firmy stanowią standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu produkty marki są przyjazne dla środowiska i zwierząt hodowlanych. Wyłącznym importerem produktów tej firmy na polski rynek jest Agro-Tech Junoszyn. 

 

Produkty marki BÖCK Silosysteme są dostosowane do różnych, często ekstremalnych czynników atmosferycznych. Folie do okrywania silosów są w pełni odporne na dziurawienie oraz przypadkowe zrywanie, które mogłoby powodować zagrożenie dla sianokiszonek. Okrycia stanowią doskonałą barierę przed promieniami słonecznymi oraz zapobiegają przesuszaniu się paszy, co mogłoby spowodować jej zepsucie. 

Jakie są najbardziej znane produkty marki BÖCK? 

W ofercie firmy BÖCK można znaleźć przede wszystkim flizy, folie oraz siatki ochronne. Wszystkie produkty można używać do zabezpieczania silosów lub bezpośrednio - do tworzenia pryzm. Uzupełnieniem oferty są systemy zamykające folie i worki silosowe, które obciążają folie przy brzegach, dodatkowo je asekurując. Poniżej występuje lista najbardziej znanych produktów tej marki: 

  • Folia kiszonkarska BÖCK Blue 9, 
  • Fliz do Słomy BÖCK Top Vlies, 
  • Folia ochronna CORN-tex, 
  • System SiloClip z workami SiloSack, 
  • Siatka ochronna do silosów BÖCK Gitterflex, 
  • System SiloClick. 

Folia kiszonkarska BÖCK Blue 9 

Najbardziej znany produkt do okrywania silosów składa się aż z 9 warstw, podczas gdy konkurencyjne folie mają maksymalnie 5 powłok. Najważniejszym zadaniem folii jest stabilizacja paszy i zapewnienie najlepszych warunków do fermentacji - zapobieganie nagrzewaniu się sianokiszonki. BÖCK Blue 9 zapewnia doskonałą barierę tlenową, pomimo niewielkiej grubości - to zaledwie 80 µm. 

 

Fliz do Słomy BÖCK Top Vlies 

Flizy do stogów to rozwiązanie pozwalające na zabezpieczanie belek słomy, które są przechowywane bezpośrednio na świeżym powietrzu. Dzięki temu nie trzeba martwić się o deszcz, wiatr oraz nagłe zmiany temperatur. Materiał, z jakiego składa się okrycie zapewnia doskonały poziom wentylacji i wytrzymuje ponad 7 lat. Agrowłóknina nadaje się też do okrywania porąbanego drzewa oraz płodów rolnych, które wymagają dobrej przepuszczalności powietrza. 

Folia ochronna CORN-tex 

Folia CORN-tex to siatka o podwyższonym standardzie sanitarnym i higienicznym. Skutecznie chroni żywność przed zanieczyszczeniami ze strony ptactwa wędrownego i zwierząt. Dzięki porowatej strukturze folia odznacza się dużą paraprzepuszczalnością, w ten sposób ziarno nie nagrzewa się i jest chronione przed rozwojem pleśni oraz grzybów. 

System SiloClip z workami SiloSack 

Opatentowany system SiloClip wykorzystuje lekkie worki silosowe, które pomimo małej wagi dobrze zabezpieczają ściany silosów. Worek marki BÖCK waży 10 krotnie mniej niż tradycyjne worki ze żwirem a jednocześnie zapewnia taką samą ochronę. Poza workami SiloClip wykorzystuje sprężyny naciągowe i plastikowe rury, które uszczelniają system oraz tworzą skuteczną barierę.  

Siatka ochronna do silosów BÖCK Gitterflex 

Siatka na pryzmy Gitterflex to wyjątkowo trwała ochrona, dodatkowo zabezpieczająca folię silosową. Eliminuje zjawisko trzepotania folii na wietrze a jednocześnie stanowi barierę przed promieniami UV oraz chroni pryzmy przed gryzoniami. Siatka jest dostępna w kilku rozmiarach - również tych niestandardowych. Oznaczenia stosowane na jej powierzchni ułatwiają rozkładanie na różnych typach powierzchni. 

System SiloClick 

Jest to innowacyjny system do układania ścian silosów. Wykorzystuje aluminiowe profile, które są przykręcane lub doklejane do krawędzi pryzm. W ten sposób można szybko ustawiać ściany, nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Belki z PVC są wyciągane z metalowych profili do zabezpieczania folii i mogą być bardzo łatwo usuwane w momencie dekonstrukcji silosa. System SiloClick jest dobrym uzupełnieniem produktu SiloClip.

--- Artykuł sponsorowany ---