Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:47
Reklama

Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu

Niemal rok temu dom Jana i Krzysztofa Zalewskich ze Stasiówki stanął w płomieniach. Strawił cały dobytek. Na szczęście pogorzelcy nie zostali sami z tragedią sami. Dzięki ludziom o wielkich sercach dziś mieszkają w godnych warunkach i we własnym nowym domu.
Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu

To było 26 września 2019 r. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała kilka godzin. Niestety dom nadawał się jedynie do rozbiórki. – Znaleźliśmy schronienie u rodziny, ale po jakimś czasie zapragnęliśmy wrócić do siebie – opowiada pan Krzysztof. Tymczasem lokalna społeczność z sołtysem Witoldem Bujalskim i radną Elżbietą Bańkowską szybko zorganizowała pomoc. Mieszkańcy wsi oraz parafianie z parafii pw. Św. Trójcy w Huszczy wsparli rodzinę finansowo podczas zbiórek. Zadeklarowali też pomoc przy rozbiórce domu i dotrzymali słowa.

Stare jak nowe
– Mieliśmy szczęście w nieszczęściu. Koledzy ze Stasiówki pomogli w rozbiórce domu i uprzątnięciu placu. Przyjechali traktorami, prace przebiegły sprawnie. Na podwórku mieliśmy też stary drewniany spichrz i postanowiliśmy go wyremontować. Chcieliśmy jak najszybciej wrócić na swoje. Pomogło nam wiele osób. Nie sposób wszystkie wymienić. Gmina na miarę możliwości też nas wsparła – mówi pan Krzysztof. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 września


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama