niedziela, 5 maja 2024 14:49

Złote medale dla naszych lekkoatletów!

Fantastycznie spisał się reprezentant AZS AWF Biała Podlaska, Piotr Jaroszkiewicz, w 52. Mistrzostwach Polski U-18 w lekkiej atletyce w Radomiu. Nasz skoczek wzwyż wywalczył złoty medal!

Autor: PZLA

Rywalizacja w konkursie skoku wzwyż była zacięta, pierwsza trójka zawodników zakończyła zawody z taką samą wysokością – 2,04 m. Piotr Jaroszkiewicz pokonał ją jednak już w pierwszym podejściu, a rywale przy drugich próbach. W mistrzostwach Polski U-18 po medal sięgnął też inny z zawodników bialskiego AZS AWF, Jacek Gryta, który wywalczył brąz w skoku w dal z wynikiem 6,88 m.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi nie zawiódł Piotr Tarkowski, faworyt konkursu skoku w dal. Reprezentant AWF Biała Podlaska zdobył złoty medal z wynikiem 7,52 m. Tarkowski sięgnął jeszcze po brąz w biegu na 100 m z czasem 19,75, również brąz wywalczyła Katarzyna Bargielska w skoku w dal - 5,86. Świetnie w skoku wzwyż spisał się kolejny z lekkoatletów bialskiego AWF, Bartłomiej Bedeniczuk, który stanął na najwyższym stopniu podium, z wynikiem 2,10 m. A drugi był Piotr Jaroszkiewicz – 2,04 m.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.