piątek, 3 maja 2024 18:00

Tenisiści rywalizowali w Parczewie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie był organizatorem Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego MOSiR CUP 2020.

Autor: MOSiR Parczew

Na kortach MOSiR tenisiści przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowali w dwóch grupach, a do półfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników. W grupie A najlepszy był Jarosław Makaruk z Sulejówka, przed Damianem Dąbrowskim z Parczewa. W grupie B najlepiej zaprezentował się Kamil Pawłowski z Międzyrzeca Podlaskiego, a drugi był Jan Próchniewicz z Radzynia Podlaskiego. W półfinałowych spotkaniach Makaruk pokonał Próchniewicza 7:6, 5:5, tie-break 7:2, a Pawłowski ograł Dąbrowskiego 6:4, 6:4.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju Dąbrowski wygrał z Próchniewiczem 6:2, 6:2. W wielkim finale imprezy spotkali się ubiegłoroczni finaliści, Pawłowski okazał się lepszy od Makaruka wygrywając 6:3, 6:3. Najlepszych czterech zawodników zostało nagrodzonych pięknymi pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez organizatorów imprezy.