Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 15:59
Reklama
Reklama
Reklama

Powiat łosicki: Szpital coraz nowocześniejszy

Instalacja tlenowa, wysokiej jakości skaner radiologiczny, cyfrowy aparat RTG, tomograf komputerowy czy nowa karetka, to tylko z część z inwestycji w łosickiej lecznicy. Dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych z różnych programów, placówka dostała nowoczesne urządzenia, które z pewnością przełożą się na jakość świadczonych usług medycznych, zwiększą komfort pacjentów i skrócą czas wykonywanych badań.  
Powiat łosicki: Szpital coraz nowocześniejszy

Autor: Joanna Gąska

Na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym w ramach realizacji projektu „Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym” doposażono instalację tlenową. Pacjenci mogą już w pełni korzystać z ciekłego medycznego tlenu, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków leczenia osób, wymagających tlenoterapii. Instalacja paneli nadłóżkowych pozwoliła szpitalowi na rezygnację z dostaw tlenu medycznego w butlach.

Dzięki finansowaniu z UE do szpitala trafił też nowy skaner radiologiczny obsługujący pracownie rentgenowską i mammograficzną. - Najwyższa klasa skanera oraz płyt obrazujących pozwoli teraz przy wykorzystaniu wysoce zaawansowanego oprogramowania stacji akwizycyjnej uzyskać obraz o bardzo dobrej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania - przekonuje dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama