Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:32
Reklama

Nowe inicjatywy Straży Miejskiej

Straż Miejska zaskakuje nowymi pomysłami. Funkcjonariusze pomagają odpalić samochód z rozładowanym akumulatorem i rozdają na ulicach i w szkołach kamizelki odblaskowe. Teraz umożliwią również wyregulowanie świateł i sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.
Nowe inicjatywy Straży Miejskiej

W październiku minionego roku stanowisko komendanta międzyrzeckiej Straży Miejskiej objął Tadeusz Steć, pułkownik Wojska Polskiego. Od tego czasu SM zaskakuje nowymi inicjatywami. Pierwszą z nich był zakup urządzenia, które pomaga odpalić samochód z rozładowanym akumulatorem. Urządzenie jest w patrolowym samochodzie SM. W razie potrzeby kierowcy mogą dzwonić na numer alarmowy 986 lub 83 372 62 38. Strażnicy przyjadą, o ile nie będą mieli w tym czasie pilnej interwencji. Na taką pomoc będzie można liczyć w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

W marcu strażnicy ruszyli z akcją rozdawania kamizelek odblaskowych. Funkcjonariusze odwiedzili już podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którym przekazali 170 kamizelek. Rozdają je również napotkanym podczas patroli rowerzystom, zostawiają na zaparkowanych w mieście rowerach.

Kolejną akcją, za którą stoi Straż Miejska, będzie umożliwienie kierowcom sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. To efekt porozumienia z Mirosławem Kulikiem, właścicielem przedsiębiorstwa Tirmet, w ramach którego funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

– Dzięki uprzejmości pana Kulika na początku kwietnia każdy kierowca będzie mógł na stacji sprawdzić za darmo stan techniczny swego pojazdu. Pracownicy Tirmetu poinformują, co należy naprawić, a do tego bezpłatnie wyregulują światła w samochodzie – informuje komendant.

Bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów będzie prowadzona 2 i 9 kwietnia, w godz. 10-15, w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Radzyńskiej 4.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 13

Marek Wasiluk


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama