Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:37
Reklama

Gmina Drelów: Nie chcą kur na bukaciarni

Inwestor na obrzeżu Drelowa zaplanował budowę ośmiu kurników. Mieszkańcy protestują, bo nie widzą możliwości technicznych dla floty transportowej. 
Gmina Drelów: Nie chcą kur na bukaciarni

Przedsiębiorca zaplanował budowę fermy na tzw. bukaciarni leżącej między Drelowem a Żerocinem. 28 lutego odbyło się zebranie, na którym przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu. - Powstanie tu osiem kurników z obsadą 500 tys. kur w jednym cyklu, na siedem cykli rocznych - poinformował Stanisław Wysokiński. Odpowiadał też na pytania zebranych, z których najważniejsze skoncentrowały się wokół tematu dojazdu do działki.

Ludzie protestują przeciwko dopuszczeniu do eksploatacji przez ciężkie pojazdy budowlane i transportowe nowo ulicy Bankowej. Według założeń projektowych średniorocznie na dobę przejedzie drogą 8 pojazdów w godzinach 8-20. - Przez 3 tygodnie intensywnie będą nam jeździły samochody ulicą Bankową, bo przecież żaden kierowca nie zostanie zmuszony do tego, żeby poruszał się ulicą Poprzeczną, która jest drogą gruntową, z wybojami, kałużami w przypadku opadów - zauważył Wiesław Chodźko. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 marca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama