Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:32
Reklama

Biała Podlaska: Nie bądź żyła! Oddaj krew!

Studenckie Koło Naukowe "eRka" zaprasza na kolejną edycję akcji oddawania krwi "Wampiriada". Odbędzie się ona w środę, 12 maja, w godz. 9:00-13:00 przed budynkiem głównym Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Na każdego, kto odda w tym czasie krew, czeka miła niespodzianka!
Biała Podlaska: Nie bądź żyła! Oddaj krew!
Autor: fot. pixabay.com

Już w środę, 12 maja, odbędzie się kolejna edycja "Wampiriady". To akcja oddawania krwi, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe "eRka", działające w Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. W tym roku do akcji dołącza restauracja "Rozmaryn" i każdej osobie, która odda krew zafunduje obiad. Ambulans będzie czekał krwiodawców przed budynkiem głównym uczelni w godz. 9:00 - 13:00.

Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddawanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub jej składniki nie będą stanowić zagrożenia dla chorych. Możesz zostać Honorowym Krwiodawcą, jeżeli:
- ukończyłeś 18 rok życia;
- nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną;
- w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych;
- w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
- nie przyjmowałeś nigdy narkotyków;
- nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków;
- kobieta nie może oddawać krwi w czasie trwania miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu;
- nie przechodzisz aktualnie żadnej infekcji (katar, kaszel, ból gardła)

- Nie wahaj się, podejmij decyzję! Zgłoś się do Ambulansu który będzie pod PSW: wypoczęty; po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku; z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem); dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu Nie każdy bohater nosi pelerynę! Nie bądź żyła! Oddaj krew! - zachęcają organizatorzy akcji z koła studenckiego "eRka".Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pacjęt 12.05.2021 10:15
To jest MEGA KPINA! Przychodnie pozamykane bo koronaświrus. Trzeba iść prywatnie i wybulić konowałowi stówę bo tylko w swoim prywatnym gabinecie przyjmuje osobiście a nie przez teleporadę. Ale krew oddaj (oczywiście za frajer)- tam otwarte...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama