Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:53
Reklama

Kręćmy kilometry dla Białej!

1 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ponownie bierze w niej udział Biała Podlaska, która w ubiegłym roku zajęła w konkursie drugie miejsce. Aby pomóc miastu w walce o puchar wystarczy zainstalować aplikację i przejeżdżać na rowerze jak najwięcej kilometrów. Samorząd, by zachęcić do udziału mieszkańców, przygotował z tej okazji specjalne konkursy.
Kręćmy kilometry dla Białej!
Autor: fot. Archiwum/Adam Trochimiuk

W tegorocznej, już trzeciej, edycji walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski przejechane kilometry zliczane są od 1 do 30 czerwca. W Białej Podlaskiej inauguracja akcji odbyła się właśnie 1 czerwca. Jako pierwszy odbył się „Night Ride”, czyli przejazd nocny, który wystartował z placu Wolności równo o północy. Z kolei tego samego dnia o godz. 18:00 w parku Radziwiłłów miała miejsce oficjalna inauguracja, połączona z obchodami Dnia Dziecka.

W zeszłym roku nasze miasto zajęło w rywalizacji drugie miejsce, tym bardziej apetyty na zdobycie pucharu wzrosły. Co prawda konkurentów jest o wiele więcej, bo w akcji zarejestrowało się już ponad 50 miast, a w zeszłym roku było ich 44, ale miejmy nadzieję, że mobilizacja nie tylko mieszkańców Białej, ale i całego regionu pomoże osiągnąć sukces.

Jak więc kręcić kilometry dla miasta? Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację.  W tej edycji to „Aktywne Miasta” dostępna w App Store lub Google Play, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry” pomiędzy 1 a 30 czerwca. Każdy wynik zostanie przeliczony na punkty. Kilometry można „zdobywać” w dowolnym miejscu na Ziemi. Do bialskiej ekipy mogą dołączać wszystkie instytucje, grupy, stowarzyszenia, czy osoby indywidualne by razem zbierać punkty, tworząc swój team w aplikacji. (...)

Cały artkuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rowerzysta 09.06.2021 11:20
Aplikacja beznadziejna łączy sie długo albo wcale, przez dwa dni serwer stał calkowicie i nie liczylo kilometrow. Zamiast zabawy niepotrzebne nerwy.

Cyklista 09.06.2021 14:54
Ale tfurca aplikacji ze dwie banie przytulił. Tak się robi interesy, słomiane, jak w "Misiu" Stasia Barei.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama