Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 22:36
Reklama
Wipasz

Spółka Wipasz działa na rynku od 27 lat i oparta jest w 100% na polskim kapitale. To największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka. Firma zatrudnia 3000 osób w oparciu o umowę o pracę.Wipasz S.A. produkuje rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody, bydła, królików i ślimaków w 6 wytwórniach. Poza paszami pełnoporcjowymi w ofercie znajdują się premiksy, koncentraty oraz różnego rodzaju dodatki żywieniowe. Obecnie trwa budowa kolejnej wytwórni bez GMO, zlokalizowanej w Międzyrzecu Podlaskim. Dywizja Mięsna Wipasz S.A. składa się z zakładów drobiarskich w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim.

Zakłady posiadają status referencyjnych dla Meyn i Ishida– światowych liderów w dostawie technologii do uboju, rozbioru i pakowania mięsa drobiowego. Firma dostarcza produkty spełniające najwyższe normy jakościowe. Wipasz S.A. dba również o hodowców, współpracując z nimi w oparciu o długoterminowe umowy kontraktacyjne. W ramach współpracy zapewnia wykwalifikowany serwis weterynaryjny, dostawy pasz, wstawienie piskląt i prosiąt oraz odbiór żywca.

Nowym projektem Spółki są „Zielone Fermy”. To obiekty hodowlane dla brojlerów ras mięsnych przyjazne dla środowiska i wykonane w energooszczędnej technologii. Przebywające w nich kurczaki mają więcej miejsca niż w typowych kurnikach. Liniami pojenia i karmienia oraz wentylacją sterują komputery. Obiekty wyposażone są w okna z roletami, dzięki temu zwierzęta mają dostęp do światła dziennego. Zamiast słomy stosowany jest pelet z bardzo dużą chłonnością. Kurczaki żywione są paszą w 100 proc. roślinną, bez antybiotyków i hormonów. Realizacja inwestycji przełoży się także na wzrost zatrudnienia i dodatkowe wpływy z podatków dla gminy.

Wipasz S.A. SMS O TREŚCI SPDP.5 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama