Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:01
Reklama

Budowa drogi Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska wraz z chodnikami

Budowa drogi Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska wraz z chodnikami
Autor: fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk

Jedną z najważniejszych inwestycji Gminy Biała Podlaska w ostatnich latach jest ukończenie przebudowy drogi Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska (ul. Sławacińska). To efekt działań bialskiego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ciągu drogi powstał bowiem również chodnik przez całą długość Sławacinka Starego. To również odpowiedź na stale rozwijające się w tamtym rejonie osiedla mieszkaniowe. Projekt o nazwie "Dokończenie budowy drogi gminnej 101669L relacji Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska (ul. Sławacińska), w tym budowa nawierzchni, budowa chodników i zjazdów, budowa kanalizacji deszczowej" kosztował łącznie 3 932 427,05  złotych, a pozyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 2 302 441 zł. Zadowolenia z tej inwestycji nie kryje wójt Wiesław Panasiuk.

–  Słuchamy potrzeb mieszkańców i na nie odpowiadamy. Z pewnością oni najbardziej doceniają budowę dróg, dzięki którym mogą bezpiecznie dotrzeć do pracy czy dowieźć dzieci do szkół. Dlatego cieszy mnie niezmiernie ukończenie drogi łączącej Sławacinek Stary, Porosiuki i Styrzyniec. Osiedla wokół rozbudowują się bardzo szybko, mieszkańców przybywa, a co za tym idzie ruch samochodów w tym rejonie jest coraz większy. Poza tym ta trasa ma charakter strategiczny i jest również pierwszym objazdem w przypadku jakiegoś zdarzenia na drodze krajowej, dlatego jak najszybsza budowa tej drogi była  konieczna – podkreśla włodarz.

W ramach inwestycji powstało prawie 1,5 kilometra nowej drogi, łączącej Sławacinek Stary ze Styrzyńcem. Dodatkowo wybudowano blisko 6 km chodnika od granicy z miastem Biała Podlaska przez Sławacinek Stary. Powstały również odwodnienia, dzięki czemu w przypadku ulewnych opadów, na jezdni nie stoi już woda. 

Budowa drogi Sycyna–Sławacinek–Biała Podlaska wraz z chodnikami - gmina Biała Podlaska SMS O TREŚCI SPIS.8 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama