Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 13:32
Reklama
Reklama

Powiat bialski: Co zrobić z przepalonym olejem?

Mieszkaniec powiatu bialskiego chciał zutylizować przepalony olej. Nie wiedział, gdzie go oddać, więc o radę spytał znajomych rolników. Ze względu na swoje pytanie został wyśmiany, gdyż zebrane osoby uznały, iż to oczywiste, że olej wylewa się w dowolne miejsce. Z kolei Paweł Duklewski rzecznik RDOŚ przekazuje, iż olej należy oddać do utylizacji, a wylewanie go może spowodować zanieczyszczenie ujęć wody, w tym pitnej. Dodaje też, że za brak odpowiedniej utylizacji grożą kary i grzywny.
Powiat bialski: Co zrobić z przepalonym olejem?

Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Pan Mieczysław z powiatu bialskiego przyznaje, że wymienił olej i nie wiedział, co ze starym, przepracowanym zrobić, więc spytał znajomych rolników, gdzie go zdać. Okazało się, że Ci wylewają go gdzie popadnie.  

– Szacuję, że mojej wsi wylewa się ok. 1,5 tony do 2 ton rocznie przepalonego oleju. Gdybyśmy pomnożyli to przez wszystkie miejscowości na południowym Podlasiu wyszłaby ogromna ilość. Nikt w Polsce nie rozlicza rolników z tego, co zrobili z przepalonym olejem. Pracuję zagranicą, w państwie, gdzie jestem zatrudniony nie da się kupić nowego oleju, jeśli nie okaże się dokumentu potwierdzającego, że poprzedni został odpowiednio zutylizowany. Dlaczego u nas nie można wprowadzić takich przepisów?  – denerwuje się czytelnik Słowa Podlasia. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 10 sierpnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ekolog 12.08.2021 10:16
Jacyś nierozsądni ci rolnicy. Wylać olej gdziekolwiek? Przecież wiadomka, że w piec centralnego ogrzewania polewa się nim węgiel, drewno czy pellet i ma się miłe ciepełko w domku...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama