Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:51
Reklama

Przeprawa przez Bug w Gnojnie zawieszona

Ze względu na niski poziom wody w Bugu nie działa prom w Gnojnie. Wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski obiecuje zmianę lokalizacji w przyszłym roku, dzięki czemu przeprawa może wreszcie będzie działała bez zakłóceń.
Przeprawa przez Bug w Gnojnie zawieszona

Prom pozwalał przeprawić się z Gnojna do Niemirowa w gminie Mielnik zarówno mieszkańcom powiatu bialskiego, jak i odwiedzającym nadbużańskie tereny turystom. W tym roku można było korzystać z tego wygodnego środka transportu tylko od kwietnia do 10 czerwca. Później przeprawa była już niemożliwa ze względu na niski poziom rzeki. W takiej sytuacji zawieszono wszystkie kursy, a prom poddany został konserwacji. – Na Bugu zrobiła się duża płachta piachu, która uniemożliwia przeprawę. Gdyby poziom rzeki wynosił przynajmniej jeden metr, wtedy prom mógłby pływać. Wykorzystaliśmy przerwę na konserwację środka transportu – wyjaśnia wójt Murawski.

Zawieszeniem przeprawy zawiedzeni są mieszkańcy Gnojna. Aby dostać się do Niemirowa często pokonywali Bug... wpław. – W Niemirowie mieszka moja rodzina. Dzięki niskiemu poziomowi rzeki można było bez problemu przedostać się pieszo na drugi brzeg. Chyba już przyzwyczailiśmy się do tego, że prom działa krótko. W ubiegłym roku też były problemy – mówi mieszkanka Gnojna.

Inni twierdzą, że prom działałby bez zakłóceń, gdyby zlokalizowano go w innym miejscu.Ale zdaniem wójta Murawskiego takie rozwiązanie wcale nie polepszyłoby sytuacji.

Choć przez Bug nie można przeprawić się już od kilku tygodni, wciąż do Gnojna trafiają turyści, którzy korzystając z informacji w internecie i na mapach, liczą na przeprawę promową. I kiedy już docierają na miejsce, są zaskoczeni i źli, że tracili czas na dojazd nad sam Bug, zamiast od razu pojechać drogą okrężną. – Obok przeprawy zamieściliśmy informację, że prom jest nieczynny. Taki komunikat pojawił się również na stronie internetowej Urzędu Gminy Mielnik – tłumaczy Murawski.

Przeprawa powstała w ramach projektu "Bug rajem dla turysty". W tym roku kończy się jego realizacja. – Od przyszłego roku przeprawa już nie będzie bezpłatna. Chcemy też zmienić lokalizację promu. Zamierzamy go przesunąć 200-300 metrów dalej w kierunku Borsuk. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem – liczy wójt.

Zapowiada też, że jeśli tylko poziom wody będzie wystarczająco wysoki, prom ruszy ponownie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama