Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:22
Reklama

W cieniu czerwonej kartki

Szczęśliwym wydaje się dla Stali Rzeszów stadion w Radzyniu Podlaskim. Na koniec sezonu 2014/15 zremisowali 1:1 i świętowali na nim wygranie trzeciej ligi, w następnym wysokie zwycięstwo (4:0), by w niedzielę 21 sierpnia tego roku znów cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Tym razem wybitnie im w tym pomógł sędzia Grzegorz Jabłoński.
W cieniu czerwonej kartki
Autor: A. Trochimiuk

Na prowadzenie gospodarze powinni wyjść już w pierwszej minucie. Łukasz Piątek zagrał piłkę piętą do Mateusza Majewskiego, lecz ten… podał lekko piłkę do Marcina Wieczerzaka. Radzynianie nadal atakowali, dwukrotnie dośrodkowywał Piotr Zmorzyński, niestety ani Adrian Zarzecki, ani Piątek nie trafili w rzeszowską bramkę. Nie trafił także wślizgiem (nie wyprostowaną nogą!) w Macieja Maślanego przy bocznej linii Arkadiusz Kot, ale arbiter usunął go z boiska. „Poszkodowany” wkrótce po tym wziął udział w ofensywnej akcji Stali, otrzymał piłkę od Piotra Prędoty i pokonał Adriana Wójcickiego.

Sumienie musiało jednak chyba gryźć krakowskiego sędziego, bowiem w 28. minucie podyktował jedenastkę za rzekomy faul Damiana Skały na Zuberze. Do piłki podbiegł Rafał Borysiuk, uderzył z lewy dolny róg, akurat tam, gdzie rzucił się debiutujący w trzeciej lidze rzeszowski bramkarz, który zdołał wybić piłkę poza boisko. To zupełnie osłabiło morale radzynian i gdyby nie udana interwencja Wójcickiego po strzale Sławomira Szeligi oraz pudła Prędoty przewrotką oraz Pawła Gila w sytuacji sam na sam, Stal prowadziłaby o wiele wyżej.

Druga połowa toczyła się pod całkowitą kontrolą gości, którzy długo rozgrywali piłkę, by nagłym zagraniem obsługiwać wybiegających na wolne pole napastników. Do ich poziomu dostroił się na szczęście Wójcicki, który udanymi interwencjami zapobiegł zdobyciu gola przez Sebastiana Brockiego i Michała Lisańczuka. Skapitulował dopiero po silnym uderzeniu Wojciecha Reimana z ponad 20 m z rzutu wolnego pod poprzeczkę. W końcówce zmniejszyć rozmiary porażki mógł Zarzecki, ale jego uderzenie głową sparował Wieczerzak.

ORLĘTA-SPOMLEK Radzyń Podlaski – STAL Rzeszów 0:2 (0:1).

0:1 – Maślany (17), 0:2 – Reiman (79).

Orlęta-Spomlek: Wójcicki, Wrzesiński (62 Leszkiewicz), Zarzecki, Mazurek, Kanarek, Zmorzyński, Borysiuk, Kot, Zuber (67 Rycaj), Majewski (82 Konaszewski), Piątek (22 Powałka).

Stal: Wieczerzak, Skała (82 Szymański), Drelich, Zięba, Maślany, Gil (90+1 Wanat), Szeliga, Giel (74 Więcek), Reiman, Brocki (65 Lisańczuk), Prędota.

Sędzia: G. Jabłoński (Kraków).

Kartki-żółte: Borysiuk i Zuber (Orlęta-Spomlek) oraz Drelich i Szymański (Stal); czerwona: Kot (15, za uznany przez sędziego zamiar faulu).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama