Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 11:57
Reklama

Wybudują kaplicę przy szkole? Mieszkańcy protestują

Tuż przy kościele w Komarówce Podlaskiej powstaje kaplica pogrzebowa. Prywatna inwestycja przedsiębiorcy z Parczewa budzi niepokój wśród części mieszkańców. – Nie chcemy widoku trumien w centrum Komarówki – dzwoni z interwencją jeden z nich.
Wybudują kaplicę przy szkole? Mieszkańcy protestują
Autor: A. Trochimiuk

Na temat stawianego budynku w Komarówce krążą już różne pogłoski. Słychać nawet, że naprzeciwko kościoła budowane jest krematorium. – Ja tam nie wiem, co tam będzie. Niedopuszczalne jest natomiast to, by w centrum miejscowości, przy kościele i w sąsiedztwie szkoły, stawał budynek, gdzie będą zwłoki nosić. Przecież to wszystko na oczach dzieci. Kto pozwala na takie rzeczy? – mówi mieszkaniec wsi, który zadzwonił do redakcji z interwencją. 

Budowa budzi takie emocje, że po Komarówce rozeszła się nawet wieść o oprotestowaniu przedsięwzięcia. – Dziwią mnie te sygnały. Do mnie, jako właściciela inwestycji, nikt nie dzwonił z pretensjami, ani nie prosił o wyjaśnienia – mówi Piotr Kochanowski, właściciel Domu Pogrzebowego w Parczewie, który stawia w Komarówce kaplicę pogrzebową.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 21.

Joanna Danielewicz

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama