Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 18:16
Reklama
Reklama
Reklama

Kilkuset migrantów koczuje przy granicy [RAPORT]

Przy polsko-białoruskiej koczuje od wczoraj kilkuset migrantów. Jak informuje rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz, dzisiejsza noc minęła jednak spokojnie.
Kilkuset migrantów koczuje przy granicy [RAPORT]

Autor: fot. Podlaska Policja/Twitter

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Katarzyna Zdanowicz poinformowała o tym, jak obecnie wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy. - Noc, jaką mamy za sobą przeminęła w miarę spokojnie. Osoby, które zgromadziły się przy granicy w bardzo dużej ilości, przewidujemy że jest tam ok. 800 osób porozbijały namioty i zorganizowały sobie nocleg. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem służb białoruskich. Osoby te nie zachowywały się agresywnie, nie próbowały forsować granicy - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jak dodała, straż graniczna przez całą noc puszczała z głośników komunikaty w kilku językach, że przekroczenie granicy w tym miejscu jest zabronione i osoby, które podejmą próbę jej przekroczenia będą zawracane na Białoruś. - W ostatniej dobie odnotowaliśmy 309 prób nielegalnego przekroczenia granicy, wystawiono 85 postanowień o opuszczeniu Polski oraz zatrzymano 17 obcokrajowców, którzy będą poddani procedurze administracyjnej - dodaje rzecznik POSG. 

 

We wtorek, 9 listopada, Kuźnicę odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z funkcjonariuszami straży granicznej, żołnierzami i policjantami, którzy pełnią tam służbę. Również dzisiaj, 9 listopada, odbyła się narada Biura Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. - Zapobiegliśmy wczoraj przekroczeniu granicy. Grupy migrantów były sterowane przez służby białoruskie, które sprowadziły tych ludzi w miejsce, w którym nie ma przejścia granicznego. Jestem wdzięczny naszym służbom za obronę granicy. Jasno widać, że to agresywne ataki, które musimy odeprzeć. To kwestia obrony bezpieczeństwa naszych obywateli. Zapewniam, że cały czas monitorujemy sytuację. Mamy konieczną infrastrukturę do obrony, a na granicy znajduje się odpowiednia liczba służb. Panujemy nad sytuacją; jesteśmy wdzięczni NATO i wszystkim naszym sąsiadom oraz sojusznikom za wsparcie - mówił Andrzej Duda.

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki poinformował, że na odcinku granicy w województwie lubelskim, w tym w powiecie bialskim, straż graniczna nie odnotowała masowych prób wtargnięcia w rejonie działania funkcjonariuszy.

Przypomnijmy, że w związku z napiętą sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od wtorku 9 listopada, od godz.7:00 został zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni, powinni się kierować na przejścia graniczne  w Terespolu i Bobrownikach.

Czytaj też: Przez granicę tylko w Terespolu i Bobrownikach

Napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Próby forsowania granicy przez migrantów

Sytuacja na granicy jest wciąż napięta. Tak obecnie wygląda rozbity przez migrantów obóz przy granicy polsko-białoruskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Duda-miał ,,złoty róg,, ...Treść komentarza: Niech Andrzej Duda przypomni sobie pewien wieczór spędzony wraz z tłumami pełnych nadziei na zmiany ludzi na Placu Wolności w Białej Podlaskiej, w listopadzie 2015 r. Nigdzie w Polsce tylu ludzi na spotkanie z Dudą już nie przyszło... Później Andrzej Duda, jako Prezydent R.P. nadzieje wszystkich tych ludzi, którzy wtedy tam byli, roztrwonił, marnie roztrwonił... ale ładnie wtedy przemawiał, ładnie...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:00Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Chudy RójTreść komentarza: Przełożony im polewał i pił z nimi? Przełożony nie ma obowiązku biegać z alkomatem przez całą zmianę, chudy umysłowo chłopaczku.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 11:17Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: Rolnik - maniaku,Treść komentarza: Robią zbiórkę bo mogą. Nikt cię nie zmusza do wpłacania. Inna sprawa że widać jaki z ciebie rolnik, skoro masz czas zajmować się wypisywaniem pierdół w internetach.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 21:54Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Janko Muzykant vel FujarkaTreść komentarza: Jesteś pewien, że za twoje mają pobory? Prześledziłeś drogę każdej złotówki z twoich podatków, o ile je cwany Januszku płacisz?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 21:52Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: Zacznijmy od tego, że w służbach ręka rękę myje. Zawartość % to nie są dane wrażliwe (ogłaszane wszem i wobec jak ktoś zostanie zatrzymany) Piją za swoje, lecz pobory mają za moje. Chciałbym wiedzieć czy po piwie czy po szklanie?. Jeżeli to służba celno-drogowa to gdzie pili. Pod jałowcem czy na stołówce. Jeżeli pod jałowcem to jak dojechali na oddział. Jeżeli ktoś jest na świeczniku to ma od niego bić blask nie swąd knota. Nie dość że Janusz to jeszcze fujara.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 17:04Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama